داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد حل و فصل اختلافات در قراردادهای نفتی بین المللی

حل و فصل اختلافات در قراردادهای نفتی بین المللی

 عنوان : حل و فصل اختلافات در قراردادهای نفتی بین المللی 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 24 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

  ★  تحقیق دارای نتیجه گیری است .

  ★  منابع تحقیق از مراجع علمی انگلیسی است .

فهرست :


مقدمه 3
اصول حقوقی حاكم بر قراردادهاي بين المللي نفتي 5
معيارهاي اصول حقوقي حاکم بر قراردادهاي نفتي 13
سلب مالكيت وانواع آن 14
بررسي پرداخت غرامت 15
گزينش منفي 15
شرط ثبات 16
راهکارهای حل وفصل اختلافات در قراردادهای نفتی بین المللی 20
نتیجه گیری 22
منابع 23


مقدمه :

در طی دهه های گذشته ،ایران فعالانه در تلاش بوده است تا خود را در جایگاه یکی از مهمترین دریافت کنندگان سرمایه گذاری های خارجی در بخش انرژی قرار دهد.
امروزه صنعت نفت جهان در بخش بالادستی با چالش های متعددی از جمله نیاز به افزایش تولید نفت در پی افزایش تولید نا خالص کشورها ، دسترسی به ذخایر جدید ، مدیریت روند نزولی ذخایر میادین قدیمی ، حفظ وارتقای دانش فنی با توجه به موج باز نشستگی نیروی انسانی با تجربه و عملیات در مناطق به صورت روز افزون مشکل تر شده است. در این میان امکان بهره برداری حداکثری از امکانات موجود با توجه به موضوع مهم انعقاد قراردادهای سرمایه گذاری و تولید ، اهمیت بی بدیلی داشته و خواهد داشت شویق وحمایت از سرمایه گذاران خارجی در فعالیت های بالادستی نفت وگاز به ویژه در میدان های مشترک و پروژ ه های اکتشافی ، از اهداف دولت در عرصه فعالیتهای نفتی است.
. برای اطمینان از حفظ وصیانت هر چه بیشتر از مخازن نفت وگاز کشور و افزایش ضریب باز یافت و بهره برداری بهینه از مخازن نفت وگاز کشور وانتقال و به کارگیری فن آوری های جدید در مدیریت و بهره برداری بهینه از میدانهای نفت وگاز ، انعقاد قراردادهاییی که طی آن تعادل مناسبی میان منافع مذکور فراهم می آید ، اهمیت به سزایی دارد .
در کشور ما در حوزه شروط عمومی قراردادهای بین المللی علی الخصوص قراردادهای بین المللی نفتی نوسان های زیادی در ماهیت شروط عمومی قراردادها مشاهده می شود و شرکت های برگزار کننده مناقصات ، چهار چوب مستقل ومتفاوتی برای برخی از این شروط در نظر می گیرند. حتی
می توان گفت : طرف های ایرانی این قرارداها به دلیل نبودن الزام لازم و متناسب قانونی و بسیاری خلاءهای دیگر در این زمینه شروط عمومی قراردادهای مزبور را بر اساس سیاست شرکت های خارجی تعیین می کنند به همین دلیل ضروری است با بررسی علمی هر یک از شروط عمومی قراردادهای نفت در کنار درک. جامع وصحیح از سیاست های کلان اقتصادی کشور در بخش انرژی به ویژه صنعت نفت د ر جهت هماهنگی این شروط با سیاست های کلی معین شده، د در حوزه اقتصاد و نفت در کشور و همچنین مقتضیات و ضرورت های اقتصادی جهانی ، حرکت نمود . بی شک تبیین شروط عمومی قراردادها و شفاف سازی آنها سرمایه گذاران و شرکت های خارجی سریع تر و راحت تر می توانند در زمینه همکاری با پروژه های نفتی مهم تصمیم گیری کنند و مراحل مذاکرات قراردادی که در عمل بسیار طولانی می شوند به کمترین زمان ممکن کاهش یافته ودر مجموع بستر حقوقی مناسب تری در این حوزه مهم اقتصادی فراهم گردد.
. .قرارداد مطلوب ، قراردادي است كه به آساني اجرا شود واين امر هنگامي حاصل مي گردد كه قرارداد به شيوه اي متوازن ومتعادل ، حقوق ومنافع طرفين را تا مين وريسك هاي آنها را توزيع كرده باشد .عوامل مؤثر در انتخاب نوع قرارداد مناسب براي طرحهاي توسعه اقتصادي به ويژه در صنايع بالا دستي نفت را مي توان به دو دسته عوامل داخلي وبين المللي تقسيم كرد :الف : از نظر داخلي به دو عامل مي توان اشاره كرد :
۱- محدوديت ها والزامات قانوني
۲-الزامات ناشي از بر نامه كلان اقتصادي وبود جه اي كشور ميزبان در حوزه سرمايه گذاري خارجي
ب: عوامل بين المللي : در اين رابطه بايد به تحولات نيمه اول قرن بيستم در عرصه حقوق نفت اشاره كرد كه از جمله عبارت است از : پيروزي سوسياليستي ۱۹۱۷ در روسيه تزاري ، ملي شدن صنعت نفت در آمريكاي لاتين و كشورهاي خاور ميانه ، شناسايي حق دولتها در ملي كردن منابع طبيعي در قطعنامه هاي سازمان ملل در دهه هاي ۱۹۶۰ ، ۱۹۷۰ .از سوي ديگر روند ملي كردن ها موجب شد كه شركتهاي خارجي طرف قرارداد در مورد ملي كردن صنايع نفت ، عليه كشور ملي كننده ، به ندرت در محاكم داخلي اقامه دعوي كرده بلكه اغلب در مراجع بين المللي مراجعه كرده وغرامت خود را مطالبه كنند .دهه هاي ۱۹۷۰ و۱۹۸۰ شاهد يك نبرد حقوقي تمام عيار بين كشورهاي نفت خيز وشركت هاي نفتي بزرگ بوده است .افزون بر همين تحولات كشورهاي صاحب نفت را ترغيب كرده تا براي قراردادهاي آتي از الگوهايي مانند قرارداد خدمت وبيع متقابل استفاده نماييم . از آ نچه گفته شد، معلوم مي شود كه از نظر حقوقي ، رويه داوري به وجود آمده در دعاوی كه شركت هاي نفتي به علت نقض قرارداد يا ملي كردن نفت از جانب طرف هاي دولتي قرارداد وعليه طرف دولتي مطرح كرده اند،به عنوان یک الگوی پذیرفته شده کاربرد دارد.

منابع :


کتب قانون :
۱-قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۲-قانون مدنی ایران
۳- مجموعه قوانین نفت ،گاز وپتروشیمی ، تدوین امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران ، بهمن ماه ۱۳۸۰ ، تهران
کتب فارسی :
۱-اسکینی ، ربیعا ، مباحثی از حقوق تجارت بین الملل ، نشر دانش امروز ، ۱۳۷۱
۲-ارفع نیا ، بهشید ، حقوق بین الملل خصوصی ، جلد اول ، انتشارات بهتاب ، چاپ چهارم ، ۱۳۸۰
۳- الماسی ، نجادعلی ، تعارض قوانین ، چاپ دوم ، مرکز نشر دانشگاهی ، ۱۳۷۲
۴- انصاری ، ولی ا...، کلیات حقوق قراردادها ی اداری ، نشر حقوق دان ، چاپ سوم ، ۱۳۸۰
۵-حسن بیگی ، ابوالفضل ، نفت ، بای بک و منافع ملی ، انتشارات آوای نور ، ۱۳۸۰
۶- صفایی ، ابراهیم ، رهبران مشروطه ، جلد دوم ، ۱۳۷۸
۷- صفایی ، سید حسن ، حقوق بین الملل و داوریهای بین المللی ، نشر میزان ، چاپ اول ، ۱۳۷۵
۸- کاتوزیان ، ناصر ، قواعد عمومی قراردادها ، جلد اول ، انتشارات مدرس ، ۱۳۷۲
۹- کلایوم اشمیت ، ترجمه دکتر بهروز اخلاقی ، حقوق تجارت بین المللی، جلد اول ، انتشارات سمت ، ۱۳۷۸
۱۰- محسنی ، فرید ، سلب مالکیت در رویه دیوان داوری ایران وایالات متحده آمریکا ،انتشارات فردافر ، چاپ اول ، ۱۳۸۲
۱۱- موحد محمدعلي، درسهايي از داوري‌هاي نفتي ، جلد اول انتشارات دفتر خدمات حقوقي بين‌المللي جمهوري اسلامي ايران، چاپ اول، ۱۳۷۴
۱۲-موحد ، محمد علی ، ملی کردن و غرامت ، نشر کار نامه ، چاپ اول ، ۱۳۸۴
۱۳- موحد ، نفت ما ومسائل حقوقی آن ، انتشارات خوارزمی ، سال دوم ، ۱۳۵۳
منابع لاتین :
۱۴. D.J .Harris .case and materiasis on inter national law p. ۵۲۶-۵۳۲
۱۵.G.A.Resolution . No . ۱۸۰۳ (xvil) . ۱۹۶۲
۱۶- Sapphire international petroleums ltd. V. National iranian oil company international law report, vol ۶۳, ۱۹۶۳. p.۱۳۶.
۱۷- California Aseatic oil company and texaco over-seas petroleum company V. gavernment of the Libian Arab republic international Law report, vol. ۵۳, ۱۹۷۹. p.۶۷.
۱۸- American independents oil company V. government of the state of kuwait (Aminoil) International law report, vol. ۶۶, ۱۹۸۲, p. ۵۸۶-۵۸۸.

منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
doc_hl_v_fsl_akhtlafat_dr_ghrardadhay_nfty_byn_alm_1851907_2697.zip54.6k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟