داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد راههای رسیدن به بهداشت روانی درتشکیل خانواده

راههای رسیدن به بهداشت روانی درتشکیل خانواده

 عنوان : راههای رسیدن به بهداشت روانی درتشکیل خانواده 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 16 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

فهرست :


چکیده 4
بهداشت روانی 4
خانواده 4
مقدمه 4
بهداشت روانی 5
تعریف سازمان بهداشت جهانی 6
تعریف انجمن بهداشت روانی کانادا 6
تشکیل خانواده 7
عوامل موثر بربهداشت روانی 7
روش های عمده حفظ بهداشت روانی 7
ابعاد وراههای رسیدن به بهداشت روانی درتشکیل خانواده 10
منابع 16


چکیده :

درمقاله پیش روسعی گردیده ضمن آشنایی باراههای کلی رسیدن به بهداشت روانی که به معنی : "توانایی سازگاری با دیدگاههای خود ، دیگران و رویارویی با مشکلات روزمره زندگی است، راههای رسیدن به بهداشت روانی درتشکیل خانواده که کوچک ترین جزءاجتماع است رانیزبااستفاده ازروش های پیشگیری آسیب های روانی بیان نماییم ودراین زمینه مدل ها واهکارهای موجودراهم ازلحاظ فردی وهم تکالیفی که به عهده ی نهادهای اجتماعی وحاکمیتی است راارائه؛ وبیان نمودیم که اجتماعی که ازخانواده سالم تشکیل شده باشد،مسلما" اجتماعی است سالم؛وشرط آنکه خانواده ای سالم باشد این است که افرادآن سالم باشند.لذابرای بهبودوضع اجتماع،تلاش برای بهبودوضع خانواده وافرادآن مهمترین مسئله است.

مقدمه :

خانواده کوچک ترین جزءاجتماع است.اجتماعی که ازخانواده سالم تشکیل شده باشد،مسلما" اجتماعی است سالم؛وشرط آنکه خانواده ای سالم باشد این است که افرادآن سالم باشند.لذابرای بهبودوضعاجتماع،تلاش برای بهبودوضع خانواده وافرادان مهمترین مسئله است.

خانواده از ابتداي تاريخ تاكنون در بين تمامي جوامع بشري، به عنوان اصلي‌ترين نهاد اجتماعي؛ زيربناي جوامع و منشأ فرهنگ‌ها، تمدن‌ها و تاريخ بشر بوده است، پرداختن به اين بناي مقدس و بنيادين و حمايت و هدايت آن به جايگاه واقعي و متعالي‌اش، همواره سبب اصلاح خانواده بزرگ انساني و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حيات حقيقي و سقوط به ورطه هلاكت و ضلالت بوده است.
یکی ازمشکلات روزمره زندگی امروز بحث ازدواج وتشکیل خانواده وچگونگی رودرویی ومواجهه بااین پدیده حسنه است که متأسفانه عملکردنادرست بشردرطول زمان آن رابه یک معضل عمده درجامعه تبدیل نموده است؛وراهی نیست جزاینکه همگی دست دردست هم داده وباکمک یکدیگراین فرهنگ اشتباه راکه آسیب زیادی به بهداشت روانی خانواده ها واردنموده است راازسرراه برداریم .

موضوع بهداشت روانی و تامین آن درهمه ی زمینه هابویژه تشکیل خانواده برای "مردم ، سازمانها و دولتها" بسیار مهم است، چرا که با کارایی فردی و اجتماعی افراد و در کنار آن با پیشرفت‌های "علمی ، صنعتی و..." جامعه گره خورده است. امروزه اکثر کشورها منابع زیادی را برای بهبود بهداشت روانی جامعه صرف می‌کنند و در کنار آن با تدوین برنامه‌های جامع از "سازمان‌ها و منابع محلی – اجتماعی" نیز استفاده می‌کنند. دراین مقاله سعی برآن است تا راه کارهای لازم برای رساندن اقشارمختلف جامعه به بهداشت روانی درجهت تشکیل خانواده که موجب کاهش استرس وتصمیم گیری صحیح درتشکیل خانواده وامرازدواج می گرددرامطرح تانهادهای متولی ازطریق اجرای آن بتوانندبه اهداف وانتظارات موردنظردراین زمینه دست یابند.

منابع :


1-روانشناسی سلامت،آنتونی جی کریتس،ترجمه:سهرابی فرامرز،تهران،انتشارات طلوع دانش،1384
2-آسیب شناسی روانی،دکترشاملوسعید،انتشارات رشد13860
3- هرم وارونه، تحلیلی از استراتژی ها و فرایندهای مقابله با آسیب های روانی اجتماعی در ایران،نوری خواجوی مرتضی، نشر: سازمان بهزیستی کشور، معاونت امور فرهنگی و پیشگیری، 1383
4- کلیدهای پرورش مهارتهای اساسی زندگی در کودکان و نوجوانان، دروتی ریچ، قیطاسی اکرم،نشرصابرین،1383
5- آنچه جوانان از والدین خود می خواهند، بیل ساندرز، عدیلی اشرف، ناشر: البرز ،شهريور، 1384
6- درباره استرس چه می دانیم؟، خواجوی مرتضی، ناشر: موسسه مهارت های زندگی رویش،تير 1387
7- پیرامون ازدواج، حسن زاده محسن ، قضایی امین ،ناشر: سخن گستر،1381

منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
rahhay_rsydn_bh_bhdasht_rvany_drtshkyl_khanvadh_1849251_7261.zip29.9k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟