داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد نارسايي روان نويسي و روان خواني در مدارس

نارسايي روان نويسي و روان خواني در مدارس

 عنوان : نارسايي روان نويسي و روان خواني در مدارس 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 14 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

  ★  تحقیق دارای نتیجه گیری است .

فهرست :


مقدمه 3
اهداف تحقیق 4
روان نویسی 6
راهکارهایی که می توان برای بهبود روان نویسی کودکان پیشنهاد کرد 10
روان نویسی- روان خوانی 11
راه کارهایی که باید در امر خواندن مدنظر قرار داد 12
نتیجه گیری 13
منابع 14


مقدمه :

یادگیری یک فرآیند پیچیده است و مشکلات یادگیری متنوع و گوناگون هستند. عوامل متعددی بر یادگیری دانش آموزان ابتدایی تأثیر می گذارد. توانایی های یادگیری انسان به عملکرد دستگاه عصبی، حسی، حرکتی و شناختی و عوامل جسمانی و زیستی، ژنتیکی و محیطی و کیفیت رشد بستگی دارد.
برخی متخصصان بر این باور هستند که آسیب های مغزی پیش از تولد، هنگام تولد و پس از تولد عامل اصلی ناتوانی یادگیری است. البته ناتوانی یادگیری جنبه ی ارثی نیز دارد.
شواهد زیادی در دست است که نشان می دهد ، مشکلات یادگیری به لحاظ شرایط محیطی نامساعد است یا به علت عوامل زیستی مانند آسیب مغزی و تغذیه ی ناکافی، فقر محیط آموزشی، روش ها و راهبردهای تدریس نادرست و عدم توجه به نیازهای دانش آموزان.

یکی از مشکلاتی که در یادگيری کودکان و نوجوانان بسیار مشهود است اختلال در روان خوانی و روان نویسی است. شناسایی سریع واژه ها با روان خوانی ارتباط دارد. رمز گشایی ضعیف واژه ها بر چگونگی درک مطلب نیز تأثیر داشته و هر چه زمان و تلاش بیشتری برای رمز گشایی صرف شود، توانایی پزدازش مفید برای درک مطلب کمتر خواهد بود.این امر به ویژه وقتی دانش آموز از نظر ذهنی پائین تر از حد متوسط قرار دارد، چشمگیرتر است.

دغدغه ی اصلی والدین و معلمین روان خوانی و روان نویسی دانش آموزان است. بررسی صورت گرفته بیان گر وجود این دو مشکل بین دانش آموزان مقطع ابتدایی بود که این دوره پایه گذار آموزش و پرورش آنهاست. لذا این ضرورت احساس شد که وجود عوامل مخل در امر یادگیری در مهارت خواندن و نوشتن و بررسی و با هم فکری معلمین، مربیان و والدین سعي در کاهش یا حذف این عوامل نمائیم.

آموزش و پرورش، ساختارش بر یادگرفتن، خواندن و نوشتن است. در واقع باید گفت که در نظام آموزشی کشور آشنایی با الفبا و کلمات مرسوم است. در حالی که اندیشه و اندیشیدن مهم ترین دستاورد نظام آموزشی سنتی ما بوده که در مکتب خانه ها و حلقه ها و محافل علمی رایج بود. امروز نظام آموزشی ما به جای فرصت دهی به اندیشیدن، اندیشه را به ذهن نوآموزان تزریق می کند؛ به عبارت دیگر آن قدر در سهل گیری و آسان آموزی مفاهیم تلاش کرده که انگیزه ای برای تلاش و رقابت دانش آموزان باقی نمانده.

آموزه های امروزی بیشترجنبه ی تفریحی دارند تا اموزشی. بیشتر مطالب درسی علوم، جنبه ی ساختنی و آزمایشی دارند، بی آنکه در مکمل این دو فعالیت مطلب درسی آموزنده ای آورده شود و از قبل توضیحاتی ارائه شود. مواد درسی از جنبه ی آموزشی به سمت پرورش رفته اند. درس ها اغلب حالت تحقیق و بررسی دارند و به شکل دانش آموز محور هستند. به این نحو که دانش آموز باید نتیجه ی آزمایش یا تحقیق را به عنوان مطلب درسی فرا بگیرد. به راستی چرا کودکان قدیم با ابجد خوانی قرآن وبوستان سعدی و غزلیات حافظ از بر بودند اما امروز حتی دانش آموزان از درک غزلی ساده از سعدی فرو مانده اند؟؟؟؟

منابع :


-پارسا، محمد (1374). روان شناسی یادگیری بر بنیاد نظریه ها، انتشارات علمی، چ اول. تهران
- علاقبند ، علی (1375). مبانی نظری و اصول مدیریت آموزشی، چ هفتم، نشر روان، تهران.
- معصومی، سید حسن(1374)، یادگیری پژوهش محور، مجموعه سهندژ، چ دوم، انتشارات سروش هدایت، تهران.
- نادری، عزت الله ومریم صیف نراقی، دانش آموزان استثنائی، چ هفتم، (1374)، انتشارات سپهر، تهران.
- کارول.ه. بلاکاتو ، (1368)، اختلال در خواندن، ترجمه ی سرحدی زاده، فاطمه، چ اول، انتشارات اطلس، تهران.
-http://www ketabak.org/towvi…./node/gz4
-http://www ketabak.org/tavi…../node/g36
و سایر سایت های اینترنتی و پایان نامه دانشجویی

منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
narsa_rvan_nvs_v_rvan_khvan_dr_mdars_1849247_8275.zip29.4k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟