داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد مسیحیت تبشیری

مسیحیت تبشیری

 عنوان : مسیحیت تبشیری  

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 21 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

فهرست :


مقدمه 3
جریان‌سازی فرقه‌ای در ایران 5
میسیونرهای امریکایی، پیشقراول نفوذ معرفتی 7
حمله امریکا به نظام آموزشی با بازوی بهائیت 10
حمایت همه‌جانبه امریکا از بهائیت 14
مسیحیت تبشیری جدید 15
جذب‌شدگان به مسیحیت چه کسانی هستند 17
دانشگاهیان 17
فواحش 18
بی‌دین‌ها 18
مخالفان سیاسی 19
منابع 20


مقدمه :

استراتژی تغییر یا سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی، از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در دستورکار استکبار جهانی و در رأس آن، امریکا قرار گرفت، به‌طوری‌‌که سیاستمداران امریکایی هیچ‌گاه آن را انکار نکرده و همواره به عنوان یک هدف راهبردی مدنظر قرار داده‌اند. آنها بارها تأکید کرده‌اند که این هدف راهبردی، با تغییر دولت‌ها در امریکا و جابه‌جایی اولویت‌های سیاست خارجی این کشور، از دستورکار خارج نمی‌شود چراکه درگیری ایران و امریکا، ریشه در ماهیت طرفین درگیر دارد از این‌رو، این نبرد هنگامی پایان می‌گیرد که یکی از طرفین، تغییر ماهیت دهد؛ نبردی که در آن اسلام‌ ناب محمدی(ص) در برابر جریان استکبار جهانی قرار دارد.

سیاست‌های راهبردی امریکا علیه انقلاب اسلامی ایران در ابتدای امر، بیشتر بر شیوه‌های براندازی سخت و همراه با خشونت متمرکز بود که نقطه اوج آن، جنگ تحمیلی هشت‌ساله بود. با گذشت زمان و عدم تحقق اهداف آنان از طریق براندازی سخت، به اقدام‌های نرم و غیرخشونت‌آمیز روی آوردند و آنچه را که به‌اصطلاح، “براندازی نرم” و “ناتوی فرهنگی” خوانده می‌شود، به طور جدی در دستورکار خود قرار دادند. این مسئله حکایت از این حقیقت دارد که سیاست خصمانه دولتمردان امریکا علیه ایران، معطوف به تغییر نظام ایران بوده‌است و در این مسیر، از تاکتیک‌های مختلفی بهره گرفته‌است که تلاش جهت تغییر در باورها، ارزش‌ها و اعتقادات دینی و ملی مردم مسلمان ایران، از جمله مهم‌ترین این روش‌ها بوده‌است. یکی از اقدامات نرم امریکا در این راستا، راه‌اندازی یا حمایت از جنبش‌های فرهنگی‌ـ‌اعتقادی در داخل ایران است. آنها با زیرکی تلاش دارند تا راه‌هایی را که منجر به رویارویی مستقیم نظام سیاسی و هواداران آن و جریان‌های تابع این رویکرد می‌شود، مسدود کنند. این رویکرد، مسیرهای جدیدی را که نظام سیاسی، حساسیت زیادی نسبت به آنها ندارد و یا راه‌های فرار مناسب قانونی دارند، برمی‌گزیند و روی موضوعاتی دست می‌گذارد که ضمن نقاط وجود آسیب‌پذیر داخلی، ظرفیت‌های مناسبی برای مانور روی آنها وجود دارد. از جمله این موارد می‌توان به: تمرکز بر مسائل مربوط به جوانان، زنان، اقشار آسیب‌پذیر، معضلات اجتماعی مانند فقر و بیکاری و… اشاره کرد.

مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر هویت و امنیت ملی در جوامعی که مذهب در آنها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، آموزه‌های مذهبی است. دین و مذهب تحت شرایطی خاص می‌تواند، عامل انسجام و وحدت ملی برای یک ملت شود و دولت‌ را در برابر تهدیدهای داخلی و خارجی، بیمه کند. همین جایگاه و نقش حساس، موجب شده تا این عامل، از سوی قدرت‌های سلطه و جریان‌های برانداز مورد توجه قرار گیرد. (۱)

سیاستمداران امریکایی نیز از همان ابتدا به این عامل توجهی خاص مبذول داشتند. پس از اینکه آنها در اوایل دوران قاجار با فرهنگ، ‌مذهب و باورهای مردم و سیاست ایران آشنا شدند، تمام تلاش خود را به کار بسته و در راستای تضعیف ایران به هم‌پیمانان خود پیوستند. با چنین دیدگاهی بود که با جنبش ضد ملی جریان بابیت و چندی بعد بهائیت، همراهی کرده و از آنان در عرصه‌های مختلف حمایت کردند که این پشتیبانی‌ها تا به امروز نیز ادامه داشته‌است.

منابع :


۱٫ شعبان‌پور، موسی، جامعه‌شناسی قدرت و امنیت، تهران، نشرآجا، ۱۳۸۶، ص‌۱۲۸٫
۲٫ p236 1795-1880 B.j. kelly. Britain and the Persian Gulf
۳٫ جان، الدر، تاریخ میسیون امریکایی در ایران، ترجمه سهیل آذری، انتشارات نور جهان، ۱۳۳۳٫
۴٫ اسناد وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، اسناد مکمل قاجاریه،‌ ج ۱۴۱، ص ۲۸۶٫
۵٫ رایت دنیس، انگلیسی‌ها در میان ایرانیان، ترجمه اسکندر دلدم، تهران، ص.
۶٫ Stern, Rev, Henry Aaron. Dawnings of Light in the East. London,1854.p157
۷٫ همان، صص۲۶۲-۲۶۱٫
۸٫ Wright, Dr. Austin H. “Bab and Seine Secte in Persien.”Zeitschrift der Deustchen Morgenlandischen Gesellschaft. Vol5. (1851) pp 384 – ۸۵٫
۹٫ ذوالفقاری، ابراهیم، قصه هویدا، تهران، مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، ۱۳۸۶٫
۱۰٫ رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک (‌داریوش همایون‌)، ص۷، صص ۱۶۳و۴، صص۱۵۷تا۱۵۹٫
۱۱٫ طباطبایی، محمدحسین، نفوذ فراماسونری در مدیریت نهادهای فرهنگی ایران، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ۱۳۸۰٫
۱۲٫ شهبازی، عبدا…، ظهور و سقوط پهلوی، خاطرات حسین فردوست، مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی،تهران، ۱۳۶۹ص.
۱۳٫ طباطبایی، محمدحسین، همان.
۱۴٫ رادیو اسرائیل، مورخ ۲۱/۷/۱۳۷۳٫
۱۵٫ خبرگزاری جمهوری اسلامی، مورخ۱۷/۹/۱۳۷۴٫
۱۶٫ همان، به نقل از بخش فارسی رادیو امریکا، مورخ ۱۰/۱/۱۳۷۵٫
۱۷٫ همان، مورخ ۳۰/۳/۱۳۷۵٫
۱۸٫ همان، مورخ ۱۹/۸/۱۳۷۵٫

منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
msyhyt_tbshyry__1848851_1120.zip42.8k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟