داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد چيستي اخلاق كاربردي

چيستي اخلاق كاربردي

 عنوان : چيستي اخلاق كاربردي 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 15 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

  ★  تحقیق دارای نتیجه گیری است .

فهرست :


چكيده 4
مقدمه 4
ابعاد سلبي اخلاق كاربردي 5
ابعاد ايجابي اخلاق كاربردي 6
شرايط لازم براي تخصص در اخلاق كاربردي 10
رابطة اخلاق كاربردي و اخلاق عملي 11
رابطه اخلاق كاربردي و اخلاق حرفه‌اي 12
ارتباط اخلاق كاربردي و فرااخلاق 13
رابطة اخلاق كاربردي با اخلاق هنجاري 14
نتيجه‌گيري 15
پی نوشت ها 15
منابع 16


چکیده :

اخلاق كاربردي، از دانش‌هاي نوپديد است. هر چند در عالم غرب منابع متعددي با عنوان «اخلاق كاربردي» تدوين شده است، اما به نظر مي‌رسد هنوز تعريف دقيقي از اين شاخة علمي ارائه نشده است. از اين‌رو، بسياري از خوانندگان آن را با موضوعاتي همچون اخلاق عملي، اخلاق حرفه‌اي، اخلاق موضوعي و امثال آن خلط مي‌كنند. در اين مقاله سعي شده است، ضمن ارائة تعريفي دقيق از اين علم، ابعاد سلبي و ايجابي، حدود و ثغور آن و همچنين ارتباط اخلاق كاربردي با موضوعاتي همچون فرااخلاق و اخلاق هنجاري را روشن نماييم. در مجموع، به نظر مي‌رسد اين اخلاق كاربردي با دانش‌ها و مسائلي همچون اخلاق هنجاري، علم اخلاق، اخلاق عملي، اخلاق موضوعي و امثال آن متفاوت است. اخلاق كاربردي عبارت است از: كاربست مباني و معيارهاي ارزش‌داوري اخلاقي، كه مباني ارزش‌داوري در فرااخلاق و معيارهاي ارزش‌داوري در اخلاق هنجاري مورد بحث قرار مي‌گيرند.

مقدمه :

هر چند معلوم نيست كه نخستين بار اصطلاح «اخلاق كاربردي» را چه كسي به كار برده است، امّا گفته شده پيتر سينگر، از فيلسوفان اخلاق معاصر، جاعل اين اصطلاح و نخستين كسي است كه اين اصطلاح را به معناي امروزي آن به كار برده است. به هر حال، عمر زيادي از اصطلاح «اخلاق كاربردي» در ادبيات علمي نمي‌گذرد و تحقيقات در اين زمينه نيز بسيار اندك‌شمارند. هنوز نويسندگان و پژوهش‌گران اين عرصه نتوانسته‌اند بر تعريفي واحد از اين رشتة علمي اجماع كنند.
در كشور ما نيز اين ضعف مشهودتر است؛ هر كسي به گونه‌اي آن را تعريف مي‌كند: برخي اخلاق كاربردي را در معناي تحت اللفظي و به معناي اخلاقي كه كاربرد داشته باشد، تعريف مي‌كنند! برخي اخلاق كاربردي را به معناي اخلاق زندگي دانسته‌اند! معلوم نيست نويسندگان چه تصوري از اين موضوع داشته و دارند، براستي مگر اخلاق غير كاربردي و اخلاق غير زندگي هم وجود دارد كه اخلاق كاربردي را اخلاق زندگي يا اخلاق براي كاربرد در زندگي تعريف كنيم. برخي نيز اخلاق كاربردي را به معناي كاربردي كردن ارزش‌هاي اخلاقي در زندگي فردي و اجتماعي مي‌دانند. به عبارت ديگر، گمان مي‌كنند اخلاق كاربردي به معناي نهادينه كردن اخلاق در زندگي است. البته كاربردي كردن ارزش‌ها و نهادينه كردن آنها در زندگي فردي و اجتماعي، امري بسيار مهم و ضروري است، اما رسالت و وظيفة اخلاقِ كاربردي اين نيست. برخي نيز اخلاقِ كاربردي را همان اخلاق هنجاري مي‌دانند، با اين تفاوت كه اخلاق هنجاري عام و كلي است و اختصاصي به حوزه و قلمرو خاصي ندارد، اما اخلاق كاربردي تخصصي و موضوعي است و بر يك موضوع و قلمرو خاص از زندگي اجتماعي انسان متمركز است.
اين مقاله در تلاش است در حد توان، حدود و ثغور اين دانش يا اين شاخة از دانش اخلاق را تبيين كند. اميد است كه بتواند سهمي در ابهام‌زدايي از اين اصطلاح ايفا نمايد.

منابع :


شريفي، احمدحسين، آيين زندگي (اخلاق كاربردي)، قم، معارف، 1384.
فرامرز قراملي، احد و همكاران، اخلاق حرفه‌اي در تمدن ايران و اسلام، تهران، پژوهشكده مطالعات فرهنگي و اجتماعي، 1388.
اسلامي، محمدتقي و ديگران، اخلاق كاربردي، قم، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي، 1386.
جمعي از نويسندگان، فلسفه اخلاق با تكيه بر مباحث تربيتي، قم، نشر معارف، 1385.
احمدي، بابك، معماي مدرنيته، فصل مدرنيته و فلسفة اخلاق، چ چهارم، تهران، مركز، 1385.

منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
chst_akhlagh_arbrd_1845560_7571.zip36.1k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟