داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد جایگاه هنر و ورزش و گردشگری درتفريحات سالم

جایگاه هنر و ورزش و گردشگری درتفريحات سالم

 عنوان : جایگاه هنر و ورزش و گردشگری درتفريحات سالم 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 8 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

فهرست :


مقدمه 3
- جایگاه گردشگری (جهانگردی) 4
- جایگاه هنر 5
- جایگاه ورزش 5
منابع 7


مقدمه :

بعضی با تماشای مناظر طبیعی و با قدم زدن در باغ و ساحل رودخانه و هوای آزاد و دامنه کوهها انبساط خاطر می یابند ، بعضی با دید و بازدید و صله رحم به شادی و مسرت می رسند برخی با ورزش و نرمش بعضی با مطالعه و کارهای علمی و فعالیت هنری و ذوقی . درست است که جسم وجان ما نیازمند تفریحات سالم است ولی تفریحات سالم چیست ؟ و چگونه روح ما شاد می شود و انبساط خاطر می یابد ؟ ( جواد محدثی ،1381 )
جرالد بی فنر در کتاب " سازمان تفریحات سالم در جامعه " اظهار میدارد که فراغت یک دوره یا قسمتی از زندگی بشر است و تفریحات سالم در این بین بیان علاقه و نگرش فرهنگی اوست . او معتقد است فراغت برای تمام افراد جامعه وجود دارد ولی آنچه مهم و اثر گذار است شیوه های استفاده ار آن می باشد. ( niksalehi2005.)
جرج دی باتلر در کتاب " مقدمه تفریحات سالم و بازی در جامعه " اشاره کرده است که تفریحات سالم و بازی در اوقات فراغت نقش بسیار اثر گذاری در زندگی جامعه دارد . تفریح حالتی هیجانی است که از احساس خوب زسیتن و خرسندی فرد در زندگی ناشی میشود و احساسات مثبتی چون پیشرفت تبحر سر زندگی موفقیت خود ارزشی بهجت و شادی را به همراه دارد ودر نتیجه فرد انگاره مثبت خود را تقویت می کند وبه تجربه زیبایی شناختی پاسخ می دهد وهدفهای شخصی را تحقق می بخشد.

برایتیل معتقد است که نقش نهادهای تفریح و فعالیتهای اوقات فراغت در جامعه معاصر بویزه در ارتباط با فعالتهای بدنی و ورزش چندان متنوع گشته است که مشارکت افراد و گروهها در پرتو معیارهای گوناگونی چون سن، علاقه ، سطح مهارت و .... دسته بندی می شود می گردد و در نتیجه جامعه را از طریق خانواده به شبکهای از علایق و ارتباطات پیوند میدهد و بنابر این تا حد بسیار زیادی سبب انسجام و تفاهم و پیوند در درون یک جامعه واحد می شود ( انورالخولی، 1381)

امروزه صنعت فراغت و تفریح از سازمان های اقتصادی بخش های دولتی وخصوصی و داوطلب تشکیل می شود این صنعت ارائه کننده میزبانی خدمات فراغت و تفریح از بخش خصوصی اطراف خانه گرفته تا یک تئاتر تا سکوت کتابخانه و پارک وکنسرت موسیقی تا گالری هنر و انواع سرگرمی وورزش می باشد. ساختار صنعت و فراغت و تفریح در نمودار ص 4 نشان داده شده است . ( تیرگ، 1378)
اینک نقش و جایگاه هنر و گردشگری و ورزش را بطور جداگانه و مجمل مورد بررسی قرار می دهیم:

منابع :


1- آپوستولوپولوس ، یورکوس، جامعه شناسی گردشگری ، ترجمه بیزن شفیعی رشت: انتشارات وارسته ، چاپ اول ، 1384
2- انور الخولی،امین ؛ ورزش و جامعه، ترجمه حمید رضا شیخی چاپ اول تهران: انتشمارات سمت، 1381
3- تیرگ ، پیتر، بررسی صنعت جهانگردی و صنعت فراغت ، مترجمان مرتضی احمدی جواد پور، موحدی دکتر عباس اردکانیان ، تهران انتشارات انجمن ایرانیان ، چاپ اول ، 1378
3- دو وینیو، زان، ترجمه مهدی سحابی، تهران : نشر مرکز چاپ اول ، 1379
4- معد ن کن ،ایراندخت ، نقش ورزش در جلوگیری از انحرافات اخلاقی جوانان،تهران: انتشارا ت سازمان برنامه و بودجه، چاپ اول ، 1369
5- قدوسی ، محمد جواد، هنر ، مجله رشد ، وزارت آموزش و پرورش ، سازمان پزوهش و برنامه ریزی آموزشی، دفتر تکنولوزی آموزشی
6- وای گی ، چاک ؛ جهانگردی در چشم اندازی جامع ، مترجمان علی پارسائیان-سید محمد اعرابی چاپ اول، تهران: نشر پزوهش های فرهنگی چاپ ا ول، 1377
7- وبلاگ niksalehi August 11 2005
8- یونسکو، صنایع فرهنگی مانعی بر سر راه آینده ترجمه مهرداد وحدتی تهران: نشر نگاه معاصر، چاپ اول، 1380
9- یونسکو، هنروآموزش وپرورش ، ترجمه مهدی جلالی، انتشارات کمیسیون ملی یونسکو در ایران، 1340
10- محدثی ، جواد ، اوقات فراغت، گنج نهان ، دو ماهنامه حدیث زندگی ، سال دوم شماره 4، فروردین و اردیبهشت 1381

منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
jaygah_hnr_v_vrzsh_v_grdshgry_drtfrhat_salm_1845519_4795.zip20.8k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟