داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد قاچاق انسان از نظر حقوق بین الملل و حقوق ایران

قاچاق انسان از نظر حقوق بین الملل و حقوق ایران

 عنوان : قاچاق انسان از نظر حقوق بین الملل و حقوق ایران 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 34 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

  ★  تحقیق دارای نتیجه گیری است .

  ★  منابع تحقیق از مراجع علمی انگلیسی است .

فهرست :


چکیده 4
مقدمه 4
برده داری و بردگی معاصر 6
موضوع قاچاق انسان یک معضل جهانى و بین المللى 7
قاچاق انسان سریعترین صنعت جنایی قرن ۲۱ 8
تعریف واژه لغوی ومفهومی قاچاق انسان درادبیات حقوقی 10
تعریف سازمان ائتلاف جهانی از قاچاق انسان 11
پروتکل پالرمو ؛ جامعترین سند بینالمللی در زمینه قاچاق انسان 12
قاچاق انسان دراسناد بین المللی 13
جرم قاچاق انسان از جمله جرایم عمدی 16
نقش حقوق کیفری جامعه بینالملل ؛ درمبارزه با قاچاق انسان 17
قانون مبارزه با قاچاق انسان درحقوق ایران 18
بررسی قانون مبارزه با قاچاق انسان درحقوق ایران 20
تعریف کلمه قاچاق 20
ماده1)تعریف قاچاق انسان 20
ماده 2) اعمال درحکم قاچاق 21
ماده 3) تعیین میزان مجازات مرتکبین قاچاق انسان 23
ماده 4) تعیین مجازات افراد وابسته به قوای سه گانه درارتباط با قاچاق انسان 24
ماده 5) مسئولیت اشخاص حقوقی دراین زمینه 25
ماده6) قاچاق انسان توأم با ارتکاب جرایم 25
ماده 7) قلمرو حاکمیت ایران در قانون مبارزه با قاچاق انسان 26
ماده 8) ضبط اموال منقول وغیرمنقول مرتکبین قاچاق انسان 26
جهانیشدن مقابله با قاچاق انسان 27
نتیجه 29
پی نوشت ها 31
منابع 32


چکیده :


حفظ کرامت بشر و احترام و التزام به آن یکی از اصول بنیادین ادیان الهی و اسناد بین المللی حقوق بشر محسوب می شود. بهره مندی از فضیلت های ارزشمند اخلاقی و الهی به منظور فراهم نمودن زمینه های رشد و تعالی بشر منحصراً در پرتو حفظ حقوق اولیه و توجه به اصل کرامت ذاتی بشر است. بر همین اساس مفهوم و موضوعات حقوق بشر و التزام به رعایت آن امروز در نظام بین المللی و نظامهای ملی حقوقی از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است.
قاچاق انسان ، خصوصاً قاچاق زنان و کودکان که به بردگی عصر مدرن شهرت دارد ، یکی از مصادیق جرایم سازمان یافته است که از ابتدای دهه ی 1990 میلادی شدت یافته، و تا این که در این سالهای اخیر به یک معضل جهانی تبدیل شده است. قاچاق انسان را در قرن بیست و یکم می توان صورت جدیدی از تجارت بردگان تا قرن نوزدهم تصور نمود. از این رو، لزوم جرم انگاری قاچاق انسان در تمامی کشورهای جهان احساس میشود.
مسئله قاچاق اشخاص ، معمولاً با هدف قاچاق زنان و کودکان، یا قاچاق برای بهره کشی جنسی مورد بحث قرار میگیرد. در حال حاضر قاچاق پدیده ای بسیار گسترده تر در سطح جهانی به شمار می رود. به طوری که بسیاری از زنانی که در گریز از فقر و جستجوی یافتن یک زندگی بهتر به ترک خانه و میهن خود دست می زده اند، نه تنها به آن دست پیدا نکرده، بلکه بیش از پیش در گردابی فرو می روند که هیچ راه گریزی برایشان فراهم نیست .
قاچاق انسان به عنوان یک رفتار بزهکارانه مستوجب مجازات درایران سابقه چندان طولانی قانونی ندارد، اما بدلیل فقدان آمار جنایی دقیق، نمی توان از نرخ ارز واقعی یا نزدیک به واقع از قاچاق زنان سخنی راند. ولی آنچه در روزنامه ها یا زبان همگانی است، نشانگر آمار نگران کننده قاچاق انسان در ایران می باشد . یکی از این نشانه ها ، تصویب قانون مبارزه با قاچاق انسان مصوب 1383 است که درعین حال که قرینه ای بر وجود این پدیده است واکنش مناسب قانونگذار به آن نیز محسوب می شود.

مقدمه :

پدیده قاچاق انسان به انگیزه بهره کشی جنسی و یا بردگی و یا کار اجباری و یا برداشت اعضا و جوارح امروزه به یک معضل جهانی تبدیل شده و این قضیه باعث شده که اکثر کشورهای جهان اقدام به تصویب قوانین و اتخاذ تدابیری در زمینه جرم انگاری پدیده قاچاق انسان نمایند به طوری که اکثر کشورها به خاطر ارتباطی که این مسأله با کشورهای دیگر دارد با تشکیل کنفرانس ها و گردهم آیی ها و با تصویب و کنوانسیونها به صورت مشترک به اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از جرم قاچاق انسان پرداخته اند. تا جایی که حتی سازمان ملل را نیز مجبور به اتخاذ تدابیری در این مورد نموده در کنوانسیونهای مختلف برای کاهش و یا جلوگیری از این اعمال زشت اقداماتی انجام داده است .
اصل جهان شمول حقوق و آزادیهای بنیادین ، نشأت گرفته از کرامت ذاتی انسان است و بردهداری در اشکال کهن و مدرن ، آن را نقض میکند . صورت مدرن این پدیده با نام "قاچاق انسان" ، در سال های اخیر رشدی فزاینده یافته و کشورهای بیشماری را به عنوان کشورهای مبدأ، واسطه و مقصد در معرض آسیب قرار داده است. جهانیشدن، یکی از عوامل تأثیرگذار برافزایش قاچاق انسان میباشد و مقابله کارآمد با این پدیده نیازمند تلاش و همکاری جهانی است.
لازم است مجددا تأکید شود قاچاق انسان شکل نوینی از برده‌داری در دنیای مدرن است که شامل استخدام انسان‌ها، انتقال و دریافت آنها برای وادار کردن افراد به تن‌فروشی یا مجبور کردن به کارهایی سخت و طاقت‌فرسا در کارخانجات، رستوران‌ها، مزارع و دامداری‌ها و پروژه‌های ساختمانی است.
کشور ما نیز که یک کشور اسلامی است بیش از پیش در معرض معضلات ناشی از این جرم قرار گرفته و این مهم می رود تا حیثیت نظام اسلامی را در جهان خدشه دارسازد! از آنجا که ما مدعی اسلام و جامعه ای اسلامی هستیم بیشتر زیر ذره بین رسانه های خبری دنیا هستیم و در این مسأله نیز باید کوشاتر باشیم هر چند این مسأله در کشور ما جنبه تاریخی دارد ؛ اما بعد از انقلاب و خصوصاً در چند سال اخیر به علت رشد فقر بیش از اندازه و محدودیتهایی که برخی خانواده ها بیش از اندازه در تربیت فرزندان خود اعمال کرده ومی کنند باعث فرار دختران از خانه و یا فروش دختران توسط سرپرست خانواده آنها گردیده است ، و گسترش زمینه های قاچاق و شرم آور بودن آن برای قاچاقچیان بیشتر از گذشته قاچاق دختران ، زنان و پسران به انگیزه های مختلف را باعث شده است. با مروری بر خبرهای موجود درسایت ها خبری و نشریات جهانی در طول چند سال اخیر دل هر انسانی به درد آمده و باعث شرمندگی وسرافکندی که کشورمان در جهان گردیده است!

منابع :


الف) فارسی :
-ذاقلی، عباس (1389)، "قاچاق انسان در سیاست جنایی ایران و اسناد بین المللی"، تهران، نشر میزان.
"قوانین و مقررات مربوط به زنان در ایران" (1372)، تهران، دفتر امور زنان نهاد ریاست جمهوری.
-عینی، محسن (تابستان 1390)، "مفهوم و ماهیت جرم سوداگری انسان در اسناد فراملّی، حقوق ایران و آلمان"، مجله­ی پژوهشهای حقوق تطبیقی، دوره 15، ش 2.
-معین، محمد (1363)، "فرهنگ فارسی"، ج دوم، چ هشتم، تهران، انتشارات امیرکبیر.
-موثقی، سید احمد (پاییز 1386)، "قاچاق انسان، بردگی جدید"، مجله دانشکده حقوق وعلوم سیاسی،دوره 38.
-مهرپرور، حسین(1376) ،"حقوق بشردراسناد بین المللی و موضع جمهوری اسلامی ایران"، تهران، نشر اطلاعات .
ب) انگلیسی :
Adams, Simon (2008), “World History”, kingfisher publication.
Georg, Bitra (2-3 August 2001), “The Report of Trafficking of Children- A Human Right Concern”, Report of National Consultation.
“ICC Elements of Crime”, UN.Doc.PCNICC/1999/L-5/Rev.1/Add.2.
Sanyal .S (May-Aug 2003), “Measures to prevent trafficking of women and children in South East Asia”, Indian Journal of Criminology & Criminalistics, Vol,XXIV,No. 2.
Scarpa, Silvia (2008), “Trafficking in Human Being: Modern Slavery”, Oxford University Press.
Deb, Sibnath (June 2005), “Child trafficking in South Asia: Dimensions, roots, facts and intervention’, Journal of social changes, Vol 35, No 2,
Deb, Sibnath (June 2005), “process of child trafficking in West Bengal: A qualitative study”, Juornal of social Changes, VOL.35, No.2, p.119.
“Treaty Series” (2012), Vol 2237, Doc.A/55/383.
SAARC convention on preventing and combating trafficking in women and children for prostitution 1997.
Http://www.undoc.org/unodc/en/trafficking victim consent. html
Cases
Prosecutor v. Dusko Tadic case, (1995), No IT-94-1,ICTY.
Prosecutor v.Kunarak, Kovac, Vokovic, (Feb,2001), ICTY T.Ch.II,22.
Prosecutor v. Issa Hassan Sesay, Morris Kallon, Augustine Gbao, Case NO.SCSL04-15-T
“Handbook for Parliamentarians” (June 2007), the Council of Europe Convention on Action against Trafficking in Human Being, Parliamentary Assembly of the Council of Europe.
McIntosh, A (1995), “Asian child prostitution on rise despite New Laws”, Journal of International association of Physicians .AIDS Care I(10):46.
“Note on Human Trafficking in India: An American perspective”, (April 2003), .CID Review, pp 34-38.
“Trafficking in women and children: Mekong sub-Region”, p.2, produced by UNIFEM.

منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ghachagh_ansan_az_nzr_hghvgh_byn_almll_v_hghvgh_ay_1833559_7462.zip75k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟