داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد بررسی جرم قاچاق کالا

بررسی جرم قاچاق کالا

 عنوان : بررسی جرم قاچاق کالا 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 8 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

فهرست :


مقدمه : 3
اما منظور از قاچاق گمركي چيست ؟ 3
قوانين حاكم بر قاچاق گمركي : 4
ضمانت اجراي جرم قاچاق گمركي : 4
مقابله اداري – اجرايي : 5
قابليت تجديد نظر خواهي تصميمات و اقدامات مراجع اداري : 5
نهادهاي اداري مسئول اعمال واكنش هاي كيفري – اداري (بحث صلاحيت ): 6
مقابله قضايي با جرائم قاچاق گمركي : 6


مقدمه :

جرم قاچاق كالا يكي از اقسام و مصاديق قاچاق محسوب مي شود ، لذا لازم است قبل از پرداختن به توصيف قاچاق كالا ، بدواً تعريفي از مفهوم عام قاچاق ارائه گردد:
عموماً قانونگذار قبل از تعيين مجازات نسبت به فعل يا ترك فعلي كه مورد نهي قرار داده ، ابتدا تعريف منحصر و اجمالي از عملي كه بدان وصف مجرمانه داده شده است ارائه مي دهد . ولي در تدوين قانون مرتكبين قاچاق بدون اينكه عمل قاچاق تعريف شود ، فقط به تعيين مجازات اكتفا شده است . بنابر اين به جهت فقدان تعريف قانوني درباره «قاچاق » ، براي رسيدن به تعريفي منطقي از آن به ناچار بايستي به منايع ديگري غير از قانون مراجعه نمود . علامه دهخدا در لغت نامه خود واژه قاچاق را مآخوذ از زبان تركي دانسته و آن را به معني «آنچه ورود آن به كشور و يا معامله آن از طرف دولت ممنوع است .» تعريف نموده است . دكتر جعفري لنگرودي در ترمينولوژي حقوق در رابطه با قاچاق چنين نوشته است :«حمل و نقل كالا از نقطه اي به نقطه اي بر خلاف مقررات مربوط به حمل و نقل به طوري كه اين عمل ناقض ممنوعيت يا محدوديتي باشد كه قانوناً مقرر شده است ».
بدين ترتيب و با عنايت به تعاريف مختلفي كه از سوي صاحبنظران ارائه شده است ، مي توان قاچاق را با توجه به قوانين موضوعه كشور چنين تعريف نمود :«هر گونه استفاده از مال موضوع در آمد دولت ، بدون پرداخت در آمد مقرره و يا ورود و صدور مال ممنوع و يا تحصيل اموال انحصاري از غير كانال دولتي ، و انجام هر گونه اقدامي كه قانوناً در حكم قاچاق محسوب شده است ».

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
brrsy_jrm_ghachagh_kala_1828170_8867.zip22.7k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟