داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد بررسی عوامل موثر در آلودگی هوا و منابع آب

بررسی عوامل موثر در آلودگی هوا و منابع آب

 عنوان : بررسی عوامل موثر در آلودگی هوا و منابع آب 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 37 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

  ★  تحقیق دارای نتیجه گیری است .

  ★   برای تحقیق پیشنهادات ارائه شده است .

فهرست :


چکیده 3
مقدمه 4
بیان مسئله 6
اهمیت و ضرورت موضوع 9
پیشینه تجربی 11
قانون کنترل آلودگی هوا 12
پیشینه نظری 14
آلوده کننده‌های صنعتی: 16
اهداف جزئی 17
هدف اصلی 18
سؤالات 18
روش تحقیق 19
عوامل مؤثر در آلودگی هوا 20
منابع انتشار آلاينده هاي هوا: 21
مواد آلوده کننده هوا : 22
عوامل مؤثر در آلودگی منابع آب 23
آلوده کننده‌های صنعتی: 25
o فاضلاب خانگی : 26
o حشره کشها ، سموم دفع آفات نباتی و کودهای شیمیایی: 26
اثر صنعت و ماشین آلات در آلودگی هوا و منابع آب 26
1- آلوده کننده‌های صنعتی: 28
2- فاضلاب خانگی : 28
3- حشره کشها ، سموم دفع آفات نباتی و کودهای شیمیایی: 28
4- ضایعات رادیواکتیوی : 29
خطرات و آسیبهای آلودگی هوا برای انسانها 29
باران اسیدی: 29
:عوامل موثر در اسیدیته باران 30
نتیجه گیری و ارائه پیشنهادات 32
ارائه راهکارها و پیشنهادات 34
در مواقع آلودگي هوا چه بايد كرد ؟ 34
منابع 35


چکیده :

تمام موجودات زنده براي پيدايش و حفظ بقاي خود به سه دسته ترکيبات اصلي نياز دارند که عبارتند از آب ، اکسيژن و مواد غذايي اهميت آب و اکسيژن که از هواي موجود در جو پيرامون کره زمين به دست مي آيد بيشتر است بطوري که بسياري از موجودات پست مانند موجودات تک سلولي در صورت در دسترس نبودن مواد غذايي تا مدتهاي مديدي به زندگي بصورت غير فعال ادامه مي دهند و يا گياهان در طول روز تنها با دريافت آب ، دي اکسيد کربن و انرژي نورخورشيد به حيات خود ادامه داده و توليد اکسيژن مي کنند و فقط در شب به اکسيژن نياز دارند . خود انسان نيز در صورتي که آب به اندازه کافي در دسترس داشته باشد ٣-٢ ماه بدون غذا زنده مي ماند .
روند رو به رشد آلودگی‌های محیط زیست در جهان امروز و افزایش بحرانهای زیست محیطی موجود، مباحث مربوط به این رشته را در سطوح مختلف بین‌المللی، منطقه‌ای، ملی و استانی در محور برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های كلان كشور و استان قرار داده است. لزوم مشاركت همگانی در حفظ محیط زیست ایجاب می‌كند كه فرهنگ زیست محیطی در بین عموم، گسترش یافته و اقشار مختلف اجتماع از مباحث و مسائل مربوط به محیط زیست آگاهی بیشتری یابند.

در این میان یكی از گروههای مهم اجتماعی كه نقش اساسی در فرهنگ‌سازی و نهادینه ساختن رفتارهای مثبت و هنجارهای زیست محیطی در جامعه دارند مادران هستند. این گروه تأثیرگذار چنانچه از معضلات زیست محیطی موجود اطلاع بیشتری به دست آورند بنا به حس مادرانه و مهر ذاتی به فرزندان خود در حفظ حقوق اولیه نسلهای آینده مهین وارد عمل خواهند شد و با حركتی فراگیر در اصلاح سوء رفتارهای زیست محیطی فرزندان و نزدیكان خود خواهند كوشید.

اولین آلاینده‌های هوا احتمالا دارای منشأ طبیعی بوده‌اند. دود ، بخار بدبو ، خاکستر و گازهای متصاعد شده از آتشفشانها و آتش سوزی جنگلها ، گرد و غبار ناشی از توفانها در نواحی خشک ، در نواحی کم ارتفاع مرطوب و مه‌های رقیق شامل ذرات حاصل از درختهای کاج و صنوبر در نواحی کوهستانی ، پیش از آنکه مشکلات مربوط به سلامت انسانها و مشکلات ناشی از فعالیتهای انسانی محسوس باشند، کلا جزئی از محیط زیست ما به شمار می‌رفته‌اند. به استثنای موارد حاد ، نظیر فوران آتشفشان.


يکی از مشکلات جدی محیط زیست که امروزه بشر در اکثر نقاط جهان با آن درگیر است، باران اسیدی می‌باشد. باران اسیدی به پدیده‌هایی مانند مه اسیدی و برف اسیدی که با نزول مقادیر قابل توجهی اسید از آسمان همراه هستند، اطلاق می‌شود.

آلودگیهای ناشی از منابع طبیعی معمولا ایجاد چنان مشکلات جدی برای حیات جانوران و یا اموال انسانها نمی‌کنند. این در حالی است که فعالیتهای انسانی ایجاد چنان مشکلاتی از نظر آلودگی می‌نمایند که بیم آن می‌رود، بخشهایی از اتمسفر زمین تبدیل به محیطی مضر برای سلامت انسانها گردد.

مقدمه :

'دود یکی از قدیمیترین آلاینده‌های هوا است که برای سلامت بشر مضر است. زمانی که دود ناشی از آتش حاصله از سوختن چوب توسط ساکنین اولیه غارها جای خود را به دود ناشی از کوره‌های زغال سوز در شهرهای پر جمعیت داد، آلودگی هوا--84.11.35.6 ۰۷:۱۵, ۲۶ نوامبر ۲۰۰۶ (UTC)، بقدری افزایش یافت که زنگ خظر برای برخی از ساکنان آن شهرها وجود به صدا در آمد. در سال ۶۱ بعد از میلاد سنکا (Seneca) فیلسوف رومی از هوای روم به‌عنو == متن عنوان ==متن سیاه ان هوای سنگین و از دودکشهای هود با عنوان تولید کننده بوی بد نام برد. در سال ۱۲۷۳ میلادی ادوارد اول پادشاه انگلستان می‌گوید هوای لندن به حدی با دود و مه آلوده و آزار دهنده است که از سوختن زغال سنگ دریایی جلوگیری خواهد کرد....

منابع :


منابع فارسی :
1. کیوانی، ناصر، ضوابط واستانداردهای زیست محیطی در زمینه محیط زیست انسانی، 1382، انتشارات دایره سبز سازمان حفاظت محیط زیست ایران
2. صداقت، محمود، زمین و منابع آب، 1378، انتشارات دانشگاه پیام نور
3. کامکار روحانی، ابوالقاسم، بررسی آلودگی زیست محیطی ناشی از باطله های معادن طلا و آنتیموان منطقه هیل گرو نیوساوث ولز استرالیا،1384، دومین کنفرانس معادن روباز ایران ، انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی
4 . بیگی حسین ، معصومه ، آلودگی هوا و اثرات آن بر سالمندان ، 1386 ، انتشارات فرهنگ
منابع اینترنتی
www.khania.persanblog.com
www.airchange.ir
www.gsi.ir
www.niksalehi.com
www.pezeshk.us
www.elibhbi.ir
www.uan.ir
www.bmsu.ac.ir
www.iran-eng.com
www.knowclub.com
www.wikipedia.org
www.ghadiri.org
www.sharifnews.ir
www.joghrafia.persianblog.com
www.mohitezist.myblog.com
www.ehsan-en79.persianblog.com
www.hamidabbasi.blogfa.com
www.havayealoode.blogsky.com
www.daneshnameh.roshd.ir

منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
brrsy_eevaml_mvsr_dr_alvdgy_hva_v_mnabee_ab_1818030_1285.zip64.9k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟