داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد جامعه بين المللي و كشتار جمعي

جامعه بين المللي و كشتار جمعي

 عنوان : جامعه بين المللي و كشتار جمعي 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 17 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

  ★  تحقیق دارای نتیجه گیری است .

فهرست :


1. - كشتار جمعي در گذشته 3
2. قرارداد 1948 درباره كشتار جمعي : 3
3. پس از 1948 6
1. گسترش در بعد حقوقي 6
2. موارد مختلف كشتار جمعي و واكنش جامعه بين المللي 8
4. نتيجه گيري 14
منابع: 16


مقدمه :

هرچند چنانكه مي دانيم اصطلاح « كشتار جمعي » را رافائل لومكن در 1944 براي نشان دادن سفا كيهاي نازي ها در اروپا ابداع كرد ، ولي يقيناً اين پديده به دوران امروز تعلق ندارد . از زمانهاي بسيار قديم ، نابود ساختن گروههاي قومي، نژادي يا ديني عملي شايع به شمار آمده وبه ترتيب با يكي ازاين سه عامل مرتبط بوده است : جنگهاي فاتحانه كه پيامد هميشگي آن قتل عام مردم سرزمينهاي مسخر بوده است ،دين كه اغلب نابودي گروههاي ديني رقيب را بر حق دانسته است ، وعامل سوم تفوق استعماري قدرتهاي اروپايي در آمريكاي لاتين، آسيا و آفريقا تا همين اواخر است كه فرصت يا علت انهدام كامل اقوام يا مردمان بومي بوده است .
با اين همه ، هولناك ترين وسازمان يافته ترين قتل عامها نظير كشتارارمنيان در سالهاي 16- 1915 به دست ترك ها، قتل عام يهوديان و كولي ها در سالهاي 45 – 1939 به دست نازي ها در اين قرن رخ داده است . مهمترين دلايل تاريخي و خصوصيات متمايز اين كشتار براي ما روشن است . من در اينجا به اختصار به ذكر اين نكته اكتفا مي كنم كه واكنش جامعه بين المللي در قبال كشتار نخست يعني كشتار ارمنيان بسيار خونسردانه و ترديد آميز ، و برعكس در مورد آلمان و قتل عام يهوديان چنانكه مي دانيم بسيار شديد بود . سران جنايتكار نازي پس از جنگ محاكمه ومجازات شدند . دولت آلمان به مقياس وسيعي از هم فروپاشيد، سپس با تصويب يك معاهده بين المللي كه هدف آن جلوگيري از تكرار اين گونه فجايع بود دولتها برآن شدند كه به چنين كشتارهايي پايان دهند . پذيرش قرارداد 1948 در مجمع عمومي سازمان ملل حاصل اين تلاش به شمار آمد .

منابع :


25. براي تفصيل بيشتر به مقاله مترجم با عنوان " كشتار جمعي " در مجله حقوقي ، شماره يازدهم ، پاييز - زمستان 68 مراجعه كنيد .
30. دراين باره رك. پي ير- ماري دوپوئي : " ملاحظاتي پيرامون جرم بين المللي دولت "، ترجمه آقاي دكتر علي حسين نجفي ابرندآبادي، مجله حقوقي، شماره سيزدهم ، 1369 ، صص 271 و بعد .
38. دولت جمهوري اسلامي ايران همان زمان در رد اين اتهام اعلام داشت كه اعدام بعضي از پيروان بهاييگري نه به لحاظ تعلق فكري واعتقادي به گروه و دسته خاص بلكه به دليل خيانت به كشور و وابستگي به دولتهاي بيگانه بوده است . ( مترجم )
41. البته آذري ها نيز در اين واقعه مصون نماندند . (مترجم)
52. از منابع كاملاً موثق خبر يافتم كه علي بوتو نخست وزير پاكستان در آنزمان ، به رهبران بنگلادش اطلاع داده بود كه محاكمه نظاميان پاكستاني تأثير رواني و سياسي بدي در پاكستان پديد خواهد آورد و تلاش براي اعاده حكومت مردمي كه دقيقاً جزء مساعي بوتو به شمار مي رفت به مخاطره خواهد افكند . پس از ترديدهاي بسيار، مقامات بنگلادش صلاح خود را در اين ديدند كه به جاي مجازات عاملان كشتار، با پاكستاني دمكراتيك طرف گفتگو باشند . بدين ترتيب تقاضاي بوتو را پذيرفتند .
57. با استقلال جمهوريهاي اين كشور مداخله حكومت مركزي به تدريج كمتر شد . ( مترجم )
58. واكنش بين المللي نسبت به حملات شديدي كه اخيراً مقامات عراقي عليه كردهاي ساكن اين كشور به آن دست زدند از قاعده سكوت كشورها در برابر اعمال كشتار جمعي مستثني نيست . در واقع، اگر بعضي از كشورها نظير فرانسه و آمريكا به اين حملات اعتراض كردند يا نگراني خود را از آن ابراز داشتند ، دليل آن صرفاً استفاده دولت عراق از سلاحهاي شيميايي بود ( به روزنامه هاي انتر ناشنال هرالد تريبون 10 -11 سپتامبر 1988 صفحات 1 و2 و لوموند 8 سپتامبر 1988 صفحه 42 مراجعه كنيد ). احتياط مفرط وعدم اشاره به اعمال كشتار جمعي درمطالبي كه رئيس جمهور فرانسه به اين مناسبت اظهار داشت پر معني به نظر مي رسد . (" رئيس جمهور نگراني خود را نسبت به اخبار بكارگيري وسايل سركوب كننده عليه مردم كرد در عراق و خصوصاً استفاده از ابزارهاي شيميايي ابراز داشت . رئيس جمهور اظهار داشت بي آنكه بخواهد درمسائلي كه مربوط به حاكميت دولت عراق است مداخله كند ، پيوندهاي دوستي ميان عراق و فرانسه او را مجاز مي دارد تا احساس خود را درباره رويدادهايي كه حقوق بشر را به مخاطره مي اندازد بيان كند " لوموند ، همان شماره .)
59. اين فرض در بنگلادش در 1971 ( هند نيروهاي مسلح خود را به اين كشور اعزام كرد ) ، در اوگاندا در 1979 ( حكومت ايدي امين كه از 1971 به پايمال كردن حقوق بشر وارتكاب اعمال كشتار جمعي پرداخته بود در پي هجوم نيروهاي تانزانيا سرنگون شد )، دركامبوج در 1978 ، (حكومت پل پوت به دنبال هجوم نيروهاي ارتش ويتنام مجبور به فرار شد ) ودر سريلانكا ( كشتار بين سنگالي ها وتامول ها پس از عقد توافقنامه بين سريلانكا وهند كاهش يافت . به موجب اين قرارداد اقليت تامول از ضمانت هند برخوردار شدند ) به تحقق پيوست .


منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
jameeh_bn_almll_v_shtar_jmee_1792394_5900.zip48.5k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟