داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد تاريخچه پيدايش امضا و موقع آن در اسناد

تاريخچه پيدايش امضا و موقع آن در اسناد

 عنوان : تاريخچه پيدايش امضا و موقع آن در اسناد 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 10 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

بخشی از متن :

واژه «امضاء» مصدر ودر لغت بمعني جاري ساختن و گذرانيدن است و در اصطلاح حقوقي، بعلامت خاص يا نامي اطلاق مي‏شود كه اشخاص در ذيل اسناد، نامه ها و ديگر نوشته ها نقش مي كنند يا مي نويسند، تا بدينوسيله صدور نوشته را از ناحيه خويش يا موافقت خود را با مضمون و مدلول آن گواهي كنند.
از تاريخ پيدايش امضاء و رواج آن در جهان زمان درازي نمي گذرد.
در ادوار پيشين، مردم اسناد ومدارك خود را اب نهادننقش مهر يا اثر نگين انگشتري خويش تصديق مي گردند.
از سده سيزدهم ميلادي ببعد، در اروپا، رفته رفته رسم شد كه افراد در ذيل اسناد پس از نهادن اثر مهر خود صليبي نقش كنند و در كنار آ“ نام خود و نام پدر و القاب و ديگر خصوصيات خويشتن را شخصاً بنويسند.
تقيد اروپائيان برعايت و انجام تشريفات فوق در تنظيم اسناد خوصي، منشاء و مبناي پيدايش امضاء ورواج آن شد. بدين ترتيب كه با گذشت زمان نقش مهر جاي خود را بعلامت صليب و نام و مشخصات صادر كننده سند سپرد و بعد نقش صليب ني زحذف گذديد و نوشته شدن نام صدر كننده سند بطور واضح يا بصورت رمزي توسط شخص مزبور، قائم مقام اثر مهر ونقش انگشتري شد.
در كشور فرانسه در سده شانزدهم ميلادي، بر اساس احكام و فرمان هاي دولتي، مروبط بتشريفات وتركيبات تنظيم اسناد رسمي، امضاء شدن اينگونه اسناد براي متعهد يا متعهدان با سواد، اجباري گشت و بموازات آن ممضي شدن اسناد ونوشته هاي عادي هم در ميان مردم متداول گرديد.
در كشور ما ايران، رواج امضاء امري جديد و متاخر است. انساد و مدارك موجود نشان مي‏دهد كه احكام و فرمان هاي درباري و دولتي ـ تا سال 1331قمري هجري وسيله مهرگواهي مي شده است.
در آن ايام صدور و تنظيم اسناد خصوصي بدو شكل يا دو شيوه صورت مي گرفت. يكي در محضر علماي اعلام و ديگري در خارج از آن. در اسناد نوع اول معمولا متن سند بر اساس اظهار و توافق طرفين معامله يا قرارداد، تنظيم ميشد و بمهر مجتهد تنظيم كننده سند و شهود قضيه ميرسيد. ليكن مهر شدن يا مهر نشدن سند توسط اصحاب قرارداد و معامله، چندان اهميت نداشت. بهمين جهت امروزه پاره اي از اين قبيل اسناد را مي بينيم كه مطلقاً فاقد تصديق طرفين اصلي تنظيم كننده سند است.
در اسناد نوع دوم يعني انسادي كه تنها توسط خود افراد تنظيم مي‏شد و بيشتر ناظر بامور كم اهميت بود، ذيل سند فقط توسط متعهد و در اسناد متضمن تعهد يا تعهدات افراد متعدد، ذيل سند توسط متعهدان مهر ميشد.
با ورود تمدن اروپائي بايران وافزايش مراوده بين ممالك اروپائي و كشور ما رفته رفته امضاء و اهميت آن در اسناد مورد توجه واقع گشت. نخست فرمانها و اسناد دولتي ممضي مي شد وسپس بتدريج بويژه بابط ونشر سواد، امضاء كردن اسناد و نوشته ها بين همگان رواج يافت.
معذلك بايد توجه داشت كه اهميت و تأثير امضاء در اعتبار اسناد از هنگامي در ايران رسميتيافت كه مقننين ما، در قوانين و مقررات مختلف مانند قانون مدني ( در مواد 1301 و 1302 و 1303 و 1304 و 1291 و 13293 و غير آن) و قانون آئين دادرسي مدني ( در مواردي مانند 376 و 393 و 395 و 396 و 398 و 401 ) و قانون تجارت ( در مواد 223 و 239 و 246و249 و 308 و 311 و 312 و غيره) و قانون و مقررات ثبت اسناد واملاك در موارد مختلف تبصريح يا تلويح، امضاء را بعنوانوسيله تصديق اسنا، شناساند و موقع و ارزش آنرا در سندها اعلام داشت.
بر طبق قوانين و مقررات فوق، يك نوشته اعم از عادي يا رسمي، منتسب بيك شخص، جز در موارد استثنائي، تنها وقتي عليه آنشخص حجيت ميتواند داشت كه توسط مشار اليه يا نماينده اقنوني او امضاء شده باشد، زيرا معني و مفهوم وجود امضاءدر يك سند اينست كه امضاء كننده، صحت مندرجات سند را قبول دارد و در قبال آثار حقوقي و قانوني آن سند تسليم است.

منابع :


- فرهنگ عمدي تأليف حسن عميد جلد اول
- المنجد تأليفالاب لويس معلوف اليسوعي
- لاروس قرن بيستم، جلد ششم
- دائرهالمعارف «بريتانيا» جلد بيستم
- فرهنگ «وبستر يونيورسال » جلد دوم
- رساله عملي حقوق مدني فرانسه تأليف مارسل پلانيول و ژرژ ريپر
- شرح الفانون المدني تأليف احمد فتحي زغلول
- قوانين مدني ايران
- اسناد مضبوط در موزه هنرهاي تزئيني

منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tarkhchh_pdash_amza_v_mvghee_an_dr_asnad_1790940_5227.zip21k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟