داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد شروع به جرم در قانون راجع به مجازات اسلامي و قانون مجازات اسلامي

شروع به جرم در قانون راجع به مجازات اسلامي و قانون مجازات اسلامي

 عنوان : شروع به جرم در قانون راجع به مجازات اسلامي و قانون مجازات اسلامي 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 12 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

فهرست :


چکیده 3
مقدمه 3
بخش اول : شروع به جرم 4
در قانون راجع به مجازات اسلامي 4
1- عمليات و اقداماتي كه شروع به اجراي آن كرده جرم باشد: 6
2- عمليات واقداماتي كه شروع به اجراي آن كرده جرم نباشد: 6
بخش دوم : شروع به جرم در قانون مجازات اسلامي 7


چکیده :

لايحه مجازات اسلامي برخلاف قانون فعلي، علاوه بر شروع به جرم، ساير جرايم ناتمام را نيز مورد شناسايي قرار داده است و اين نه بدعت، بلكه رجعت مقنن است به قانون مجازات عمومي 1352 كه طي آن، جرم محال را تحت عنوان در حكم شروع به جرم، و جرم عقيم را با تلويح بيشتري ضمن شروع به جرم، ذكر كرده است. مضاف بر آن قانونگذار در لايحه با پذيرش صريح عدم انصراف ارادي به عنوان شرط تحقق شروع به جرم، ابهام قانون فعلي را مرتفع نموده، و شروع به جرم را تقريبا به عنوان اصل در تمام جرايم، جرم انگاري كرده است. علاوه بر آن، با تاسي از قانون راجع به مجازات اسلامي سال 1361، هنگامي كه عملياتي مصداق شروع به جرم داشته و درآن واحد نيز منطبق بر عنوان جزايي ديگري هم باشند، قانونگذار در اين صورت فقط مجازات جرم خاص را تجويز نموده است كه مجموعا گامي شايسته در نگرشي جديد به جرايم ناتمام مي باشد. با اين حال عدم پذيرش صريح عنوان كلي جرايم ناتمام، بيان جرم عقيم ضمن شروع به جرم و عدم تخفيف مجازات در هنگامي كه فرد، انصراف ارادي نموده ولي اقدامات او مشتمل بر جرم خاصي است، از جمله ايرادات وارده بر لايحه مجازات اسلامي در اين فصل به شمار مي آيند.

مقدمه :

بحث از شروع به جرم مقوله جديدي نيست و در كتب حقوقي پيرامون آن به تفصيل بحث شده و حقوقدانان به تشريح آن پرداخته اند. هدف ما در اين مختصر بيان آنچه تا نون گفته شده نيست وعلاقمندان در اين خصوص متيوانند به كتب ومقالات موجود مراجعه كنند.
هدف ما در اين مقاله بررسي و تشريح تغييراتي است كه بموجب قانون مجازات اسلامي مصوب 8/5/1370 در مقررات راجع به شروع به جرم بوجود آمده است و براي درك بهتر مقررات اين قانون، اشاره اي به مقررات شروع به جرم در قانون راجع به مجازات اسلامي مصوب 21/7/1361 ضروري است ، بنابراين ابتدا توضيحاتي اجمالي پيرامون قانون راجع به مجازات اسلامي بيان ميكنيم و سپس اصول كلي شروع به جرم در قانون مجازات اسلامي ار تشريح خواهيم كرد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
shrvee_bh_jrm_dr_ghanvn_rajee_bh_mjazat_aslam_v_gh_1789329_6021.zip33.8k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟