داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد سیمای زنان در آیین زرتشت

سیمای زنان در آیین زرتشت

 عنوان : سیمای زنان در آیین زرتشت 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 15 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

  ★  تحقیق دارای نتیجه گیری است .

فهرست :


چکیده 3
مقدمه 3
سیمای زنان در آیین زرتشت 4
عبادات 4
ارث 4
قاعدگی 5
شهادت (گواهی دادن) 6
نفقه 6
طلاق 7
حقوق 7
قوامت 7
خریداری زن! 8
زنا 8
ازدواج 8
احکام عملی در امر ازدواج 8
ازدواج با محارم 10
نتیجه 14


چکیده :

یکی از مسائل بحث بر انگیز و مورد مناقشه و منازعه ی دنیای کنونی، بحث و جدل پیرامون «حقوق زن» است. با وجود تلاش های فراوانی که در حوزه ی حقوق زنان در سطح جهانی انجام پذیرفته، و جنبش های آزادی بخش زنان در سراسر جهان در دفاع از حقوق آنان بر آمده، اما هنوز آمار و ارقام سرسام آوری مربوط به جنایات علیه زنان، چه در کشورهای صنعتی و مدرن، و چه در سایر کشورها اعمال می شود؛ به گونه ای که هر انسانی را متأثر و متأسف می کند. از این روی در مکاتب وحیانی و آسمانی و همچنین در مکاتب وضعی وقوانین بشری، موضوع حقوق بانوان، بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله به احکام عملی درباره ی زنان در آیین زرتشت می پردازیم.

مقدمه :

بیشتر از نیم صده است، نسل تحصیل کرده ی ما ز دین و مذهب گریزان بودند و حتی آن را مانعی جهت نیل به اهداف خویش می دانستند و هر اشاره ای بدان را ارتجاع می انگاشتند، و چون از استقلال تامّ فکری خویش بهره نمی جستند، دین و مذهب را مانند دیگران افیون ملتها قلمداد می کردند.
بعدها همگام با تحولات جهانی و زایش روز افزون افکار جامعه شناسانه و ظهور و رواج مکاتب متعدد فکری – ادبی به ویژه در غرب، کم کم دیدگاه نسبت به دین هم دست خوش تغییر بنادین گردید. جامعه شناسان به نامی چون «درکیم»، «وبر»، «سن سیمون» و غیر آنان ابزار داشتند که «دین» می تواند عامل مهمّی در اتحاد میان ملت ها شود؛ و از دگر سوبه موازات علوم جامعه شناسی، تعریف هوّیت ملّتی بدون عناصر زمین، نسل، زبان، مذهب و تاریخ امکان پذیر نیست؛ در نتیجه تعدادی از روشنفکران و نویسندگان ما، از سر ناچاری نه دینداری، به یاد آیین کهن ایرانی (زرتشتی) افتادند.
سؤال این جاست، آیا با وجود اینکه برای همه مبرهن است که هر کسی کمتر مطالعه ای در دین زرتشت کرده باشد، برایش روشن شده است که تعلیمات حضرت زرتشت – علیه السلام– از بین رفته است و در باز سازی آن سخت دچار تغییر و تحریف شده است، باز هم می تواند برنامه ی زندگی نوین ما باشد؟

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,900 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
symay_znan_dr_ayyn_zrtsht_1785078_5884.zip45.6k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟