داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد اسکیزوفرنی

اسکیزوفرنی

 عنوان : اسکیزوفرنی 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 40 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

فهرست :


پيشگفتار4 3
تاريخچه مختصر 6
اعصار نخستين 6
قرن حاضر 7
مراقبت جامعه گرا 8
اسكيزوفرني چيست؟ 8
روان نژدي ها 9
روان پريشي ها : 10
اسكيزوفرني چگونه بروز مي كند ؟ 11
اختلال تفكر: 11
اختلال احساس 13
هذيان ها 14
توهم ها 16
اختلال حركت 18
چگونه مي توان اسكيزوفرني را تقسيم بندي كرد ؟ 19
طبقه بندي قديمي 19
طبقه بندي جديد 19
چه عواملي سبب اسكيزوفرني مي شوند ؟ 4 20
عوامل زيست – شيميايي: 23
عوامل عضوي در مغز 24
عوامل روان شناختي: 26
تشخيص اسكيزوفرني 27
عوامل خطرآفرين : 27
علائم زودرس اسكيزوفرني 28
كناره گيري تدريجي از اجتماع و دوستان 28
مشغوليت ذهني افراطي با وضع ظاهر 29
افسردگي 29
تغيير در فعاليت 30
اختلال تفكر 30
توهمات 31
برنامه ريزي براي درمان اسكيزوفرني 31
ارزيابي 32
حالاتي كه اسكيزوفرني به شمار نمي آيند :4 32
نمونه اي از شروع حاد در اسكيزوفرني 33
نمونه اي از شروع كند در اسكيزوفرني 34
نمونه اي از برنامه ي غذايي يك بيمار :6 34
صبحانه: 34
ناهار: 35
شام: 35
اسكيزو فرني در ادبيات: 36
اسكيزوفرني در هنر: 36
اسكيزوفرني در تاريخ: 37
داروهاي جديد در درمان بيماري اسكيزوفرني:3 38
منابع 38


مقدمه :

نگارش كتابي درباره آشنايي با اسكيزوفرني آسان نيست . اغلب بيماران بيماري خود را مي پذيرند و آماده اند به توصيه هاي مربوط به نحوه كنار آمدن با بيماري گوش فرا مي دهند ، گرچه ممكن است به آن عمل نكنند – مانند افرادي كه مشكل قلبي يا ريوي دارند ولي به كشيدن سيگار ادامه مي دهند ، با ديابتي هايي كه مرتباً از غذاهاي ممنوع مي خورند ، يا كساني كه فشارخون دارند ولي در مصرف داروي خود اهمال مي ورزند چون احساس نمي كنند كه بيمارند .
متأسفانه در برخي مراحل اسكيزوفرني آگاهي به بيماري از ميان مي رود ، و بيمار نمي پذيرد كه بيمار شده است . اما به عقيده من حتي در اين هنگام نيز بخشي از وجود او مي داند كه اوضاع آن طور كه بايد باشد نسيت و دليل سردرگمي ، افسردگي و ترس او نيز همين است . ترديدي نيست كه اين ناآگاهي يكي از دلايلي است كه كنار آمدن با بيماري را براي خويشاوندان بسيار دشوار مي كند .

به سختي مي توان پذيرفت خواندن چنين كتابي براي كسي كه در مراحل حاد بيماري اسكيزوفرني است سودي داشته باشد، زيرا سرشت آن به گونه اي است كه ذهن فرد را چنان درگير مي كندكه تقريبا همه چيزهاي ديگر به كنار رانده مي شوند. وضع آنان در اين موارد مانند كساني است كه به دليل حمله قلبي در پخش مراقبت هاي ويژه بستري شده اند و نمي توانند به خواندن كتابي با عنوان چگونه مي توانيد با قلب بيمار خود مدارا كنيد، ميلي داشته باشند. البته، اميدوارم كه اين كتاب به بيماراني كه با درمان، حالشان رو به بهبود است كمك كند كه بيماريشان را بهتر بفهمند و درباره زندگي و مداواي بيماري خود تصميم هاي درستي بگيرند. علاوه بر اين ، اميد دارم كه اين كتاب براي خويشاوندان اين بيماران كه غالبا بار عظيم مراقبت از آنان را بر دوش دارند مفيد باشد .

كمتر بيماري را مي توان يافت كه درباره آن به اندازه اسكيزوفرني برداشت غلط وجود داشته باشد. اسكيزوفرني بيماري غم انگيزي است، چون جوانان را گرفتار مي كند، آن هم در زماني كه تواناييها و اميدشان به آينده در اوج خود قرار دارد. ولي نگرش جامعه ، به طور عام، نيز بر عمق فاجعه مي افزايد . خوشبختانه، دوراني را كه ابتلا به بيماري رواني دليلي براي گرفتار كردن فرد در غل و زنجير بود پشت سر گذاشته ايم، ولي هنوز براي رسيدن به همدردي عمومي راه درازي در پيش داريم . وقتي مي شنوم، افرادي كه درساير موارد هوشمندانه و انساني رفتار مي كنند، واژگاني چون «خل وچل» و«ديوانه خانه»و«دارالمجانين» به كار مي برند واسكيزوفرني را موضوعي براي لطيفه هاي سخيف تلقي مي كنند، به شدت احساس انزجار مي كنم.

شكي نيست كه اين نگرش را آميزهاي از ترس و جهل وجود آورده است. چون افراد مبتلا به اسكيزوفرني هميشه طبق انتظار رفتار نمي كنند، ديگران نمي دانندكه در برابر آنان چگونه واكنش نشان دهند. اين دستپاچگي منحصرا در برخورد با بيماران رواني، رخ نمي دهد، بلكه در برابر افراد داغديده، از شكل افتاده، و حتي مبتلايان به سرطان ديده مي شود. جهل ما را به سوي اين تصور سوق مي دهد كه فرد مبتلا به اسكيزوفرني ممكن است غيرقابل پيش بيني و خشن شود. درست است كه گاه از اين بيماران رفتارهاي عجيب و حرف هاي نا مربوط سر مي زند، ولي مطمئناً ، اين دليل ترسيدن از آنها نمي شود. اگر ما افراد بي آزاري را كه تنها گناهشان آن است كه رفتارشان با هنجارهاي مورد پذيرش اجتماع وفق نمي كند بهتر تحمل مي كرديم، جامعه غني تري داشتيم. اين تصور كه افراد مبتلا به اسكيزوفرني براي ارتكاب اعمال هولناك و خشونت آميز آمادگي دارند، مردود است. بيشتر اين جنايات توسط كساني صورت مي گيرد كه به عنوان بهنجار- صرف نظر از معناي آن –آزادانه در اجتماع مي گردند: نفهميدن انگيزه آنان دليل ابتلايشان به اسكيزوفرني نيست. اميدوارم كه كتاب حاضر بتواند اين نكته را روشن كند كه اسكيزوفرني نوعي بيماري با مجموعه معيني از علائم و نشانه هاست، نه بر چسبي كه بتوانيم به هركس كه اعمال شريرانه اش را نمي فهميم، بزنيم. اكثر ارادي كه گرفتار اسكيزوفرني هستند مطيع قانون و با توجه به رفتار جامعه با آنان، بايد گفت كه بي اندازه صبورند.

منابع :


1. متن تجدید نظر شده راهنمای تشخیصی و آماری اختلالهای روانیDSM_IV_IR چاپ چهارم 2000،انجمن روان پزشکی آمریکا.ترجمه ی دکتر محمدرضا نیکخو.
2. خلاصه ی روان پزشکی(علوم رفتاری/روان پزشکی بالینی)کاپلان وسادوک.جلد سوم،ویرایش نهم.تالیف:دکتر بنیامین جیمز سادوک،دکتر ویرجینا آلکوت سادوک.ترجمه:دکتر حسن رفیعی،دکتر فرزین رضاعی(2003).
3. چکیده روان پزشکی باینی(کاپلان وسادوک)،مترجم:دکتر محسن ارجمند.
4. زندگی با اسکیزوفرنی ،نویسنده : برندا لینتنر Brendalintner ترجمه مهشید فروغان تهران – انتشارات اندیشه آور .
5. www.multikulti.org.uk.
6. www.aftab.ir or www.aftab.ae/
7. www.Psatu.ir
8. http://furun.niksaleh.com\
9. www.pezeshk.us


منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
askyzvfrny_1784922_2345.zip84.3k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟