داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد اسلام و زندگى

اسلام و زندگى

 عنوان : اسلام و زندگى 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 11 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

فهرست :


مقدمه: 3
حیات حقیقى از نگاه امام سجاد(ع) 4
فلسفه حیات در اسلام: 6
اهداف سه گانه حیات: 6
الف – عبادت خداوند سبحان: 6
ب – عبودیت خداوند: 7
ج – مظهر ربوبیت و ولایت حق: 7
قرآن و هدف زندگى انسان: 8
منابع : 9


مقدمه :

مراتب سه گانه حیات، عبارت از حیات حیوانى و انسانى و الهى است حال با توجه به این مراتب، حیات حقیقى انسان کدام است، این که خدا از مؤمنان خواسته است تا در پرتو اجابت دعوت خدا و پیامبر به حیات برسند، مقصود کدام حیات است قرآن فرمود: «یا ایهاالذین آمنوا استجیبوا للّه و للرسول اذا دعاکم لما یحییکم؛(۱) اى کسانى که ایمان آورده‏اید، دعوت خدا و پیامبرش را اجابت کنید، هنگامى که شما را به سوى آن چه که به شما حیات مى‏بخشد، دعوت مى‏کنند.»
روشن است که مراد از این حیات، حیات و زندگى ظاهرى و جسمانى و به عبارت دیگر، حیات گیاهى و حیوانى یا جسمانى و مادى نیست، زیرا مخاطب آیه کسانى هستند که از آن زندگى بهره‏مندند، یعنى مؤمنان زنده به حیات ظاهرى و مادى مخاطب خداى سبحان هستند و این روشن مى‏کند که آن‏ها به حیات دقیق و عمیق دعوت شده‏اند که آن حیات حقیقى است و آدمیان در پرتو اندیشه و ایمان به خدا و قیامت و عمل به پیام الهى و توجه به هدف خلقت و حرکت و تلاش در راستاى این هدف مى‏توانند به آن نائل شوند.
هدف منطقى و متعالى قرار گرفته است تحصیل این حقیقت جز از طریق علم و ایمان و عمل صالح میسور و مقدور کسى نخواهد بود، و این همان حیات طیّبه‏اى است که خداوند مؤمنان را بدان وعده داده و فرمود: «من عمل صالحاً من ذکرٍ او انثى و هو مؤمن فلنحیینه حیوه طیبهً؛(۲) هر کس از مرد و زن عمل صالح انجام دهد در حالى که اهل ایمان باشد، پس البته او را زنده داریم به زندگانى پاکیزه.»
بنابراین حیات حقیقى انسان از نگاه اسلام حیاتى نیست که به حیات و زندگى مادى محدود گردد آن گونه که طایفه‏اى از منکران مبدأ و معاد تصور مى‏کردند و در مقابل پیامبر(ص) مى‏گفتند: «و قالوا ما هى الّا حیاتنا الدنیا نموت و نحیا».(۳) و یا مى‏گفتند: «ان هى الّا حیاتنا الدنیا نموت و نحیا و ما نحن بمبعوثین.»(۴) خداوند سبحان در مقابل چنین پندار باطلى از مفهوم حیات فرمود: «و ما هذه الحیاه الدنیا الّا لهو و لعب و انّ الدار الآخره لهى الحیوان لو کانوا یعلمون.»(۵) بلکه حیات حقیقى انسان به حیاتى اطلاق مى‏شود که سیر آن در جهت اهداف اخروى قرار گرفته و پرده‏هاى حجاب اوهام که حایل میان ظاهر و باطن است را کنار زده و بر مدار حقیقت هستى قرار گیرد. اسلام خواسته است که انسان را علاوه بر توجه به جسم و بر آورده ساختن نیازهاى جسمانى، او را به اصل و حقیقت خویش، آشنا سازد و به تلاش در استکمال آن وادار نماید، شعار اسلام این است که:
...

منابع :


۱٫ سوره انفال، آیه ۲۴٫
۲٫ سوره نحل، آیه ۹۷٫
۳٫ سوره جاثیه، آیه ۲۴٫
۴٫ سوره مؤمنون، آیه ۳۷ و سوره انعام، آیه ۲۹٫
۵٫ سوره عنکبوت، آیه ۲۶٫
۶٫ صحیفه سجادیه، دعاى مکارم الاخلاق.
۷٫ همان.
۸٫ سوره ذاریات، آیه ۵۶٫
۹٫ سوره جمعه، آیه ۱ – سوره تغابن، آیه ۱٫
۱۰٫ سوره صف، آیه ۱، سوره حشر، آیه ۱٫
۱۱٫ سوره اسراء، آیه ۴۴٫
۱۲٫ ر.ک: تفسیر موضوعى قرآن (هدایت در قرآن)، ج ۱۶، ص‏۲۹۹٫
۱۳٫ سوره زمر، آیه ۲۲٫
۱۴ سوره طه، آیه ۱۲۴٫
۱۵ سوره زمر، آیه ۱۰٫
۱۶ همان، آیه ۱۷٫
۱۷ سوره فصلت، آیات ۷۶ – ۷۵٫
۱۸ مصباح الشریعه، باب صد.
۱۹ سوره ص، آیات ۴۶ – ۴۵٫
۲۰ سوره اسراء، آیه ۱۸٫
۲۱ سوره شورى، آیه ۲۰٫
۲۲ سوره اسراء، آیه ۱۹٫
۲۳ سوره شورى، آیه ۲۰٫
۲۴ سوره اسراء، آیه ۲۱٫
پاسدار اسلام ـ ش ۲۹۵ – تیر ۸۵

منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
aslam_v_zndg_1784837_3558.zip28.4k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟