داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

مقاله آماده در مورد طراحی بهینه الگوریتم ژنتیک با رویکردهای آماری

طراحی بهینه الگوریتم ژنتیک با رویکردهای آماری

 عنوان : طراحی بهینه الگوریتم ژنتیک با رویکردهای آماری  

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 8 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

  ★  مقاله دارای نتیجه گیری است .

چکیده :

امروزه الگوریتم‌ ژنتیک یکی از روشهای متاهیورستیک بسیار رایج در حل مسائل بهینه سازی ترکیبی به شمار می¬رود. این الگوریتم فرایند تکامل تدریجی در طبیعت را بوسیله ترکیبی از الگوهای مختلف انتخاب، پیوند، جهش و جایگزینی شبیه سازی می¬کند. بدین منظور برای هر یک از این الگوها اپراتور/اپراتورهایی تعریف می¬گردد که پردازش آنها به پارامترهای زیادی نظیر احتمال پیوند، احتمال جهش و ... وابسته می باشد. آنچه روشن است اینکه ترکیبات مختلف این الگوها و پارامترها، الگوریتم را به جوابهای متفاوتی از هر دو جنبه کیفیت جواب و زمان همگرایی سوق می¬دهند. از اینرو داشتن یک الگوریتم ژنتیک کارا به طراحی اپراتورهای مختلف، انتخاب بهترین ترکیب از بین آنها و یافتن مقادیر مناسب برای پارامترها وابسته است. این مقاله ابتدا به شناساندن برخی الگوهای رایج در اجزاء سازنده این الگوریتم پرداخته و سپس تلاش در شناساندن رویکردی مبتنی بر طراحی آزمایشات و روش شناسی سطح پاسخ برای شناخت بهترین ترکیب الگوها و نيز کشف نقاط بهینه عملکردی پارامترهای الگوریتم دارد. در پايان یک الگوریتم ژنتیک با رویکرد پیشنهادی مورد بهینه سازی قرار می گیرد. نتایج آماری حاصل از مقایسه عملکرد الگوریتم بهینه سازی شده با الگوریتم اولیه نشان می¬دهد که در سطح اطمینان 95% جوابهای بهتری یافت شده است.

مقدمه :

الگوریتم ژنتیک یکی از رایج¬ترین رویکردهای پیشنهادی در حل مسائل بهینه سازی بوده که از نظریه تکامل تدریجی الهام گرفته شده است. در این الگوریتم ابتدا بسته به نوع متغیرهای مسئله با یکی از روش¬های موجود آنها را کد¬گذاری می¬کنند. هر رشته از متغیرهای کدگذاری شده (ژن) فرزند نام دارد که شایستگی آن با معیاری بنام تطابق که از تابع هدف مسئله بدست می-آید سنجیده می¬شود. این الگوریتم با جمعیتی از فرزندان اولیه بعنوان نسل اول کار خود را شروع کرده و تولید نسل¬های جدید را از پیوند افراد نسل¬های پیشین انجام می¬دهد. بدین منظور ابتدا فرزندانی که اکنون والد خوانده می¬شوند بوسیله روش¬هاییانتخاب می¬شوند تا از ترکیب آنها بوسیله اپراتور پیوند و جهش فرزندان جدید تولید شوند. در این مرحله فرزندان تولید شده بوسیله یکی از روش¬های موجود انتخاب شده تا نسل جدید را تشکیل دهند. نسل¬های جدید معمولا از تطابق بیشتری برخوردار می¬باشند و این روند تا تکامل الگوریتم ژنتیک که بوسیله یک شرط توقف بررسی می¬شود ادامه می¬یابد. تا¬کنون پژوهشگران زیادی به بهینه سازی الگوریتم ژنتیک پرداخته¬اند که اغلب این پژوهش¬ها با تنظیم مقدار پارامترهای الگوریتم سروکار داشته¬اند. از آنجاییکه کارایی الگوریتم ژنتیک به انتخاب بهترین رویکردهای موجود در ساخت اجزا آن نیز بسیار وابسته بوده و این مقوله کمتر مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است در این نوشته به آن پرداخته می¬شود. با توجه به گفته¬های بالا، به نظر می¬رسد در طراحی یک الگوریتم ژنتیک کارا سه مرحله بایستی پیموده شود:

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
trahy_bhynh_algvrytm_zhntyk_ba_rvykrdhay_amary__1770367_9699.zip23k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟