داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

مقاله آماده در مورد کنترل سرعت بدون سنسور جهت دهی میدان غیر مستقیم استاتور برای درایو موتور القایی تکفاز

کنترل سرعت بدون سنسور جهت دهی میدان غیر مستقیم استاتور برای درایو موتور القایی تکفاز

 عنوان : کنترل سرعت بدون سنسور جهت دهی میدان غیر مستقیم استاتور برای درایو موتور القایی تکفاز 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 22 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

  ★  مقاله دارای نتیجه گیری است .

چکیده :

نیاز صنعتی برای کنترل یک ماشین القایی بدون استفاده از سنسور مکانیکی، در حال افزایش بوده و این در نشریات جدید بخوبی بچشم می خورد. تمرکز، بر روی بهبود کنترل، بدون استفاده از یک سنسور مکانیکی است. یک روش جدید برای پیاده سازی کنترل شار-استاتور-جهت-یافته ی غیر مستقیم (ISFOC) بدون سنسور، برای درایو یک موتور القایی تکفاز (SPIM)، در این مقاله ارایه شده است. روش ارایه شده ی تخمین سرعت روتور، تنها بر مبنای اندازه گیری های جریان های سیم پیچ های اصلی و کمکی استاتور، و نیز اندازه گیری جریان محور q مرجع، که توسط الگوریتم کنترلی تولید می شود، می باشد. خطای جریان محور q اندازه گیری شده از مقدار مرجع آن، کنترل کننده ی تناسبی-انتگرالی را تغذیه می کند، و خروجی آن فرکانس زاویه ای لغزش تخمین زده شده، می باشد. نتایج تجربی بدست آمده برای کنترل سرعت ISFOC (کنترل شار-استاتور-جهت-یافته ی غیر مستقیم) بدون سنسور یک درایو SPIM، با استفاده از یک سیستم dSPACE با برد کنترلر DS1104 مبنی بر پردازشگر سیگنال دیجیتال TMS320F240، ارایه و نیز تجزیه تحلیل شده است. شبیه سازی های دیجیتال و نتایج آزمایشی، به منظور نمایش بهبود در عملکرد الگوریتم بدون-سنسور ارایه شده، ارایه شده اند.

مقدمه :

از موتورهای القایی تکقاز (SPIM) بطور مرسوم در کاربردهای خانگی با سرعت-ثابت، و معمولا جاهایی که تنها منبع انرژی تکفاز در دسترس است _بدون هیچ استراتژی کنترلی_ استفاده می شود. این موتورها در کولرها، ماشین های شوینده، خشک کن ها، ماشین های صنعتی، پنکه ها، دمنده ها، جارو برقی ها، و بسیاری جاهای دیگر کاربرد دارند. کنترل سرعت-متغیر موتورهای الکتریکی، به دلایل ذخیره سازی انرژی، بصورت گسترده در کاربردهای صنعتی کاربرد دارد. کاهش هزینه و بازده ی بالای وسایل الکترونیک قدرتی و میکروالکترونیکی، انگیزشی قوی برای پیاده سازی درایوهای SPIM هم در کاربردهای خانگی و هم در کاربرد تجاری، هستند.
در طی سال های اخیر، آزمایشگاه های تحقیقاتی زیادی بر روی درایوهای با سرعت-متغیر _بویژه برای SPIM (موتر القایی تکفاز)_ تمرکز کرده و به دستاوردهای مهمی نیز دست یافتند. در دسترس بودن مبدل های استاتیک ارزان قیمت، استفاده ی اقتصادی انرژی و توسعه گشتاور الکترومغناطیسی در SPIM را، ممکن می سازد. سه توپولوژی برای مبدل های الکترونیکی اینورترهای سه-فاز، برای SPIM وجود دارد: مبدل های دو-پایه، سه-پایه، و چهار-پایه. در سال های اخیر، توپولوژی اینورتر منبع ولتاژ با شش-ترانزیستور پل دو-فاز سه-پایه، برای سیستم های درایو SPIM، نسبت به دو توپولوژی دیگر مورد توجه بیشتر پژوهشگران بوده است. توپولوژی مناسب برای تامین SPIM با سیستم دو-ولتاژ –متعامد، ارزان تر از توپولوژی اینورتر چهار-پایه است، و عملکرد بهتری در اعوجاج هارمونیکی ولتاژ خروجی را نسبت به اینورتر دو-پایه، ارایه می دهد.
این روزها، موتورهای القایی با کنترل جهت یافته میدان(FOC) ، بصورت گسترده برای بدست آوردن عملکرد دینامیکی بالا در سیستم های درایو، استفاده می شود. FOC از نظر اقتصادی عملکرد بهتری دارد. عدم تقارن SPIM، اثری مهم بر طراحی روش های کنترلی دارد. اگرچه، مدل شار استاتور، نیازمند تغییرات مناسب گوناگونی می باشد. ایراد این روش این است که سرعت روتور SPIM را باید اندازه گرفت، و این نیازمند یک سنسور سرعت می باشد. یک سیستم بدون سنسور که سرعت را به جای اندازه گیری تخمین می زند، بطور چشمگیری هزینه و پیچیدگی سیستم درایو را کاهش می دهد.
در نوشته موجود، تکنیک های زیادی برای کنترل سرعت برداری بدون سنسور درایوهای SPIM، ارایه شده اند. برخی از روش های پیشنهادی برای تخمین سرعت با استفاده از مدل ماشین که از کمیت های استاتور تغذیه می شوند، وابسته به پارامتر هستند؛ ازینرو، خطاهای پارامتر می تواند عملکرد کنترل سرعت را تضعیف کنند. در مقاله [14]، نویسندگان یک FOC روتور غیر مستقیم بدون سنسور را ارزیابی می کنند، که در آن فرکانس برداری شار روتور بطور مستقیم توسط جریان ها و ولتاژهای قابل اندازه گیری، تخمین زده می شود؛ اما وابسته به پارمترهای SPIM می باشد. روش کنترل سرعت بدون سنسور MRAS، مبنی بر مقایسه ی میان خروجی های دو تخمین زننده می باشد، درحالیکه بازهم در آن جریان ها و ولتاژهای باید اندازه گیری شوند. کنترل برداری بدون-سنسور سرعت الگوریتم MRAS در درایو موتور القایی سه-فاز، به تغییرات مقاومت حساس می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
pyamdhay_hghvghy_v_ajtmaeey_azdvaj_znan_ayrany_ba__1761448_2152.zip33.5k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟