داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد اخلاق حرفه ای در تجارت

اخلاق حرفه ای در تجارت

 عنوان : اخلاق حرفه ای در تجارت 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 18 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

فهرست :


مقدمه 3
تعریف اخلاق 4
اخلاق تجاري 5
موضوعات مطرح شده در اخلاق تجاري 6
مسئوليت اخلاقي در تجارت 8
اصول اخلاقی حاکم برتجارت 9
رویه هاي تجاري نامطلوب یا غیرمنصفانه 11
نکات کلی اخلاقی در امر تجارت 11
رهنمودهاي اخلاقی در باب تبلیغات تجاري 12
رابطه تجارت، قانون و اخلاق 14
روشهاي گوناگون براي فریب مشتري،سودجویی یا اهداف دیگر 15
منابع 18


مقدمه :

رعایت مسائل اخلاقی درتجارت در سه دهه اخیر اهمیت زیادي کسب کرده و دراغلب دانشگاه هاي معتبر دنیا به ویژه در دانشکده هاي اقتصاد و بازرگانی کوشش می کنند که جنبه هاي اخلاقی مرتبط با تجارت و تولید را به افرادي که در آینده عهده دار تصدي بنگاه هاي اقتصادي و تولیدي خواهند شد، بیاموزند برخی از انجمن هاي بازاریابی ، اتاق هاي بازرگانی، سازمان هاي توسعه تجارت و نهاد هایی که ارتقاي فرهنگ تجاري را جزو وظایف خود تلقی می کنند، یا قانونا و ظیفه اي در این زمینه برعهده آنها محول شده است ، ضوابط و دستورالعمل ها یا رهنمودهایی در مورد اخلاق تجاري یا نکاتی که بازاریابان، واحدهاي تولیدي و به طورکلی افراد شاغل در بخش صنعت و تجارت باید در فعالیت هاي اقتصادي خود رعایت کنند، تدوین و منتش ر کرده اند. در برخی از موارد نیز قانون، تکالیف یا وظایف مشخص ی براي حفظ حقوق مصرف کنندگان، سلامت افراد جامعه یا جلوگیري از وارد شدن خدشه به اعتبار و حیثیت بین المللی کشور وضع یا تعیین کرده است که منشأ آنها اصول اخلاقی پذیرفته شده در سطح بین المللی بوده است.

از آنجا که کم توجهی به مسائل اخلاقی در بخش تجارت می تواند خسارات زیادي به اقتصاد کشور ما به ویژه در بخش صادرات وارد کند و به از دست رفتن بازارهاي صادراتی منجر شود، در این کتاب کوشش می کنیم ضمن تعریف اخلاق و دیدگاه هاي مختلفی که در مورد آن وجود دارد ، موضوعات اخلاقی مرتبط با تجارت را براساس اسناد،مدارك وگزارشهاي تحقیقاتی که در این زمینه در سطح بین المللی منتشر شده است، مورد بررسی قرار دهیم.در اینجا لازم است خاطر نشان کنیم که ضرورت رعایت مسائل اخلاقی در بخش تجارت، پایه گذاران سازمان جهانی تجارت را در اوایل دهه 1990 ترغیب کرد تدوین نمایند که به موجب آن رویه هاي تجاري یرمنصفانه موافقت نامه اي با عنوان توسل به اقداماتی نظیر دامپینگ ارزان فروشی مکارانه که اقدامی غیراخلاقی است و پیامدهاي اجتماعی و اقتصادي منفی گسترده اي دارد، محکوم و راهکار هایی براي مقابله باآن ارائه شده است . علاوه بر آن تصویب مقررات مربوط به حفاظت محیط زیست، توسعه پایدار از طریق کاهش مصرف منابع تجدید ناپذیر به سبب توجه به مصالح نسل هاي آینده ،مقررات بهداشتی، حفظ حقوق مالکیت معنوي، مشتري مداري ، جلوگیري از تبلیغات فریبند. و نظایرآن عمدتاً از توجه کشورها به رعایت اصول اخلاقی در تجارت نشأت می گیرند.

منابع :


((فرهنگ فارسیدکتر محمد معین، انتشارات امیرکبیر، تهران، 1362 .1))
(( لغتنامه دهخدا،جلد اول (ذیل کلمه اخلاق)، انتشارات دانشگاه تهران، 1372 .2))
((دکتر صباح الدین – یک روش اسلامی در اخلاق کسب و کار ))
((آلبرت سی یالمون ، اخلاق تجارت ، ص 280 ))
((احمد فرامرز قراملکی و رستم نوچه فلاح ، موانع رشد اخلاق حرفه ای در سازمان ، ص 13-14 ))
(( پاول کامنیش ، اخلاق کسب و کار ، ص 48 ))
(( آندور گاستافسون ، حمایت از کل گرایی اخلاقی ، پاسخی به رویکرد های دینی در اخلاق کسب و کار ، ص71 ))

منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
akhlagh_hrfh_ay_dr_tjart_1760950_7944.zip45.4k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟