داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

مقاله آماده در مورد آبیاری جویچه ای یک در میان در زراعت گندم

آبیاری جویچه ای یک در میان در زراعت گندم

 عنوان : آبیاری جویچه ای یک در میان در زراعت گندم 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 12 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

  ★  مقاله دارای نتیجه گیری است .

  ★   برای مقاله پیشنهادات ارائه شده است .

فهرست :


مقدمه 3
آبیاري جویچه ای یک در میان 4
پیاز رطوبتی در دو نوع بافت خاک مختلف 5
شیوه آبیاری جویچه ای یک در میان و معمولی 7
نتایج قابل حصول 8
نتیجه گیري 9
پیشنهادات 10
منابع 12


مقدمه :

گندم از جمله مهمترین محصولات مورد تقاضا از بخش کشاورزي است و با توجه به فرآیند رو به رشد جمعیت نیاز به افزایش این محصول استراتژیک می باشد. این مهم از طریق افزایش سطح زیر کشـت یـا تولیـد رقـمهـاي پـر محصول و مدیریت بهینه کاشت و داشت امکانپذیر است. از طرفی بـا توجـه به محدودیت منابع آبی امکان افزایش سطح ممکن نیست، لذا از طریق تولید ارقام پر محصول و استفاده بهینه از آب و کود می توان سبب افزایش کـارآیی مصرف آب آبیاري و حفظ منابع آبی موجود گردید. متوسط کـارایی مصـرف آب غلات (عمدتاً با روشهاي آبیاري سطحی) در حال حاضر 0.5 کیلوگرم به ازاي مصرف یک متر مکعب آب است و براي تأمین تقاضاي غـلات کشـور در سال 1400 کارایی مصرف آب باید به حدود 1 کیلوگرم بـر متـر مکعـب آب مصرفی افزایش یابد. با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از 90 درصد مزارع گندم آبی به روش هاي سطحی آبیاري می گردند، لذا انجام کارهاي اصـلاحی بر روي سیستم آبیاري سطحی که منجر به افزایش کارآیی مصرف آب گـردد باید از جمله اهداف بخش کشاورزي باشـد. تحقیقـات نشـان داده اسـت کـه روش هاي آبیاري سطحی با مدیریت بهینه میتوانـد بـازده کـاربرد آب را بـه اندازه روشهاي آبیاري تحت فشار افزایش دهد .

از جمله روشهاي مختلف افـزایش کـارایی مصـرف آب مـی تـوان روش آبیاري جویچه ای یک در میان را نام برد که در آن جویچه ها بـه صـورت یـک درمیان آبیاري می شوند. آبیاري یک در میان در بعضـی گیاهـان ردیفـی بـه صورت پشته پهن از مدت ها قبل مرسوم بوده است، امـا کـارایی مصـرف آب گندم می تواند از طریق ارائه راهکارهاي حاصل از پروژه هاي تحقیقاتی آبیاري افزایش یابد. در این نشریه آبیاري جویچه اي یک درمیان در زراعت گندم ارائه و تـاثیر آن بر کارایی مصرف آب نشان داده شده است.

منابع :

تحلیل مدل موج جنبشی آبیاری جویچه ای با روش المان های محدود-ابوالفضل ناصری (مترجم)-ناشر: ابوالفضل ناصری - آذر، 1394
بررسی تأثیر فواصل خطوط کاشت و روش آبیاری به صفات زراعی کلزای پائیزه ( رقم S.L.M046 )[پ‍ای‍ان‌ن‍ام‍ه‌]/نگارش محمدرضا عیسی‌خانی ؛ استاد راهنما حسین شیرانی‌راد ؛ استاد مشاور محمدرضا اردکانی

منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
abyary_jvychh_ay_yk_dr_myan_dr_zraeet_gndm_1744784_4900.zip26.1k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟