داک فارسی بانک جامع تحقیق آماده و مقالات جهت استفاده عموم الخصوص دانش آموزان و دانشجویان

محبوبترین محصولات

تماس با مدیر 09393453403 50درصد تخفیف ویژه داک فارسی ها عضویت در کانال تلگرام منابع تحقیق از کتب مرجع و معتبر علمی هستند

اطلاعیه فروشگاه

برای ارتباط با مدیر می توانید از شماره 09393453403 و یا ایمیل docfarsi1@gmail.com استفاده نمایید . برای دریافت فایل در تلگرام هم می توانید به شماره 09393453403 پیام ارسال کنید .

تحقیق آماده در مورد مهاجرت و شهر نشینی

مهاجرت و شهر نشینی

 عنوان : مهاجرت و شهر نشینی 

 فرمت : doc - ورد 2003 ( قابل ویرایش و اجرا در کلیه آفیس ها ) 

 تعداد صفحات : 18 صفحه - صفحه آرایی شده آماده چاپ ، صحافی و ارائه 

 فونت های استفاده شده : b titr و  b trafic (دانلود فونت های مورد نیاز) 

 پشتیبانی  :   09393453403 - 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان هستیم - محمدی 

  ★  تحقیق دارای نتیجه گیری است .

فهرست :


چكيده 3
مقدمه 3
مهاجرت چیست؟ و مهاجر کیست؟ 4
تقسیم بندی مهاجرت ها : 5
: نظریه های مهاجرت 5
1.نظريه كاركردگرايان 6
2.نظريه وابستگي مهاجرت 6
3. نظريه مهاجرتي مايكل تودارو (1975) 7
4. نظريه عوامل مياني اورت، اس، لي (1966) 7
عوامل مؤثر در مهاجرتهاي روستا _ شهري 8
پيامدهاي مهاجرت روستا _ شهري 10
الف: پيامدهاي اقتصادي 11
ب: پيامدهاي اجتماعي 12
ج: پيامدهاي فرهنگي 14
شهرنشيني 15
نتيجه گيري 16
منابع 17


چکیده :

مهاجرت روستا _ شهري پديده اي است كه در فرآيند صنعتي شدن كشورها ظاهر شده است و بسياري از تحولات اجتماعي فضايي جوامع ناشي از اين پديده مي باشد. در ايران همراه با صنعتي شدن شهرها جذب جوانان جوياي كار مازاد در بخش كشاورزي از روستا به شهر به نفع فعاليت هاي صنعتي و خدماتي آغاز شد. ايران از جمله كشورهاي در حال توسعه است كه نرخ رشد شهرنشيني درآن با سرعت سرسام آوري در چند دهۀ اخير متحول شده است. الگوي برونزاي توسعۀ شهري از يك سو توزيع نامتناسب جمعيت شهري در پهنۀ جغرافيايي كشور از سوي ديگر، سبب شده است سيماي شهري و الگوي توسعۀ آن چندان مطلوب و پايدار نباشد.الگوي شهرنشيني از بيماريهاي اساسي بسياري از طراحي بي روح و ناموزون (تئوري شهرهاي خاكستري Grey city) ، فاصله زياد بين مناطق در برخورداري از خدمات شهري و عدم مشاركت شهروندان گرفته تا رشد خارج از ارادۀ مديريت شهري شهرها ( ساخت و سازهاي غيرمجاز، حاشيه نشيني) در رنج است . اين تحقیق به بررسي زمينه هاي اساسي مهاجرت و تاثیرات آن برتحولات شهر و شهرنشيني در ايران می پردازد.

مقدمه :

مهاجرت و جابجايي مكاني انسا نها، به عنوان موضوعي پايدار در رشته هاي گوناگون علوم انساني و اجتماعي، توجه پژوهشگران را به خود معطوف داشته است. پويايي رابطه انسان ها با مكان در قلب پديدة مهاجرت قرار داشته است. به علت گستردگي مهاجرت در دنياي امروز، همه جوامع بشري بنحوي با چالش مهاجرت بخصوص مهاجرت جوانان از روستا به شهرها مواجه هستند.مهاجرت يكي از چهار عامل اصلي تغيير و تحول جمعيت بوده ، به دليل ماهيت خود مي تواند علاوه بر تغييرات درازمدت و طولاني، آثاري سريع و كوتاه مدت نيز در تعداد و ساختار جمعيت ايجاد كند.تحقيقات در خصوص مهاجرت روستاييان به شهرها عمدتاً بر آن است تا تبيين كند كه چرا روستاييان مهاجرت مي كنند و عوامل مؤثر در تصمي مگيري آنان براي مهاجرت چيست؟ اگرچه عوامل اقتصادي و غيراقتصادي به طور هماهنگ در ايجاد انگيزه هاي مهاجرت روستا شهري مؤثرند، بي ترديد در فرايند تصميم گيري براي مهاجرت، به طور نسبي عوامل تاثيرگذار در اشخاص و از مناطق گوناگون كاملاً متفاوت است ؛ چراكه طيفي گسترده از افراد و قشرها را تشكيل مي دهند كه زمينه ايي متفاوت براي مهاجرت دارند .پديده مهاجرت هم در كشورهاي توسعه يافته و هم در كشورهاي در حال توسعه وجود دارد؛ ليكن نوع و ماهيت اين مهاجرت ها متفاوت است. جز در مورد مهاجر تهاي اجباري كه در اثر مسائل سياسي يا حوادث طبيعي صورت مي گيرد، تمامي شواهد و مدارك حاكي از آن است كه جوانان بيش از ديگر گروه هاي سني ، تن به مهاجرت مي دهند و در طولاني مدت با مهاجرت آنان ممكن است توليد نسل در جامعه كاهش يابد .

منابع :


ستوده، هدايت الله ( 1384 ) جامعه شناسي مسائل اجتماعي ايران.
رفيع پور، فرامرز ( 1378 ) آناتومي جامعه.
زنجاني، حبيب اله ( 1380 ) مهاجرت.
ستوده، هدايت الله ( 1384 ) جامعه شناسي مسائل اجتماعي ايران.
رباني، رسول ( 1381 ) جامعه شناسي شهري.
تقوي، نعم تاله ( 1371 ) مهاجرت هاي روستا شهري درآمدي جامعه شناختي بر نظريه ها.
اسكلدون، رونالد ( 1996 ) مهاجرت روستائيان به شهر و اثرات آن در كاهش فقر روستايي.
طاهرخاني، مهدي ( 1380 ) تحليلي بر عوامل موثر در مهاجرت روستا شهري.

منابع از کتب معتبر علمی می باشد.

لینک دانلود را پس از پرداخت دریافت می کنید .

پرداخت توسط کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,900 تومان
کدتخفیف:
بسم الله الرحمن الرحیم . تحقیق ها و مقالات موجود در سایت همگی در قالب فایل ورد صفحه آرایی شده و آماده چاپ و ارائه می باشند.متن و محتوا برگرفته از اینترنت و سایت های اینترنتی معتبر می باشد . که دارای منبع و رفرس موثق نیز هستند که با کمی جستجو در اینترنت بطور رایگان قابل دسترسی اند لاکن محصولات سایت مخصوص کسانس هستند که وقت جستجو و ویرایش و صفحه آرایی را ندارند یا از دانش لازم برای اینکار برخوردار نیستند . لذا شرایط و مطالب گفته شده را قبل از خرید حتما لحاظ نمایید . با تشکر.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
mhajrt_v_shhr_nshyny_1689116_3800.zip46.7k

نظرسنجی

از کیفیت محصولات سایت راضی هستید ؟